Gündem Haberleri

  Yatırımcıya müjde

  Hürriyet Haber
  28.09.2000 - 00:00 | Son Güncelleme:

  ATSO'nun yeni oluşturacağı birim sayesinde yatırımcılar, Antalya'da işyeri açmak istedikleri bölgeyle ilgili tüm detayları anında öğrenecek

  ANTALYA Ticaret ve Sanayi Odası (ATSO) üyelerinin doğru yatırım yapmaları için tüm işyerlerini içine alan bir fizibilite çalışması yapıyor. Yeni oluşturulacak birim sayesinde, ATSO'ya gelen yatırımcılar, işyeri açmak istedikleri bölge hakkındaki tüm bilgileri anında alabilecek. Böylelikle doğru yatırımlara imza atılmış olacak.

  ATSO YÖNLENDİRECEK

  Özellikle son yıllarda işadamlarının hatalı yatırımları, gerekli araştırma yapılmadan açılan işyerlerinin kısa sürede kapanması ATSO'yu bu yola itti. İşyeri açmak isteyen kişi ATSO'ya başvurarak, düşündüğü iş ve bölgeyi verecek. ATSO da orada aynı işi yapan kaç kişi olduğu, bölgedeki nüfusu, değişik iş kollarını vererek, tavsiyelerde bulunacak.

  2 AY İÇİNDE AÇILIYOR

  ATSO Yönetim Kurulu Başkanı Tunay Altınpınar, ‘‘Bu çalıma esnafın doğru yatırım yapmasını sağlayacak. Sistem iki ay içerisinde faaliyete geçecek. Altyapımız hazır, bilgiler toplanıyor. Sistemden ilk olarak üyelerimiz yararlanacak. Üyemizin olmayanlarda belli bir ücret karşılığında bilgi alabilecekler. Çalışmanın, doğru yatırımda büyük rol oynayacak’’ dedi.

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı