Gündem Haberleri

  Yat trafiği felç etti

  DHA
  17.02.2006 - 12:39 | Son Güncelleme:

  İstanbul Bostancı'da 20 metrelik yatı taşıyan TIR, karayolunda şıkışınca olan sürücülere oldu.

  Benzerine az rastlanan olay dün gece saat 23.30 sıralarında Bostancı Cemil Topuzlu Caddesi üzerinde meydana geldi. Hollanda`da düzenlenen yat fuarına katılmak üzere hazırlanan yatı taşıyan TIR, sokak arasından caddeye çıkmaya çalışırken alt kısmının kaldırıma sürtmesi nedeniyle yolda kaldı.  20 metre uzunluğundaki yatı taşıyan TIR`ın kurtarmak için polis ve çevredikler seferber oldu ancak olan yine sürücülere oldu.

  'SADECE TÜRKİYE'DE OLURDU ZATEN'
   
  Kapanan trafikte bekleyen araç sürücüleri ¨Böyle bir olay ancak Türkiye`de olurdu zaten. Bu yatın caddede işi ne?¨ diyerek isyan etti. Kimi araç sürücüleri ise ¨Madem böyle birşey yapacaklardı geceyi niye beklemedile?. Uzun süredir burada yolun açılmasını bekliyoruz. Burası Türkiye. Yolda yat değil uçak bile kalsa şaşırmayız¨ diyerek tepkilerini dile getirdi.

  TIR`ın kurtarılması için çeşitli denemeler yapıldı. İlk denemede TIR halat yardımıyla kamyon ile çekilmek istendi. Bunda başarı sağlanmayınca TIR`ın arka bölümünün yükseltilmesi için lastiklerin altına kalas ve takozlar konuldu. Diğer kamyonun yardımıyla TIR ağır ağır bulunduğu yerden çekilmeye başlandı. Zaman zaman kalasların bulundukları yerden fırlamaları nedeniyle çalışma güçlükle sürdürüldü. Bir ara ümitler yitince çaresiz TIR şoförü, kazayı rapor etmek için fotoğraf makinesine sarıldı. Bu arada kurtama çalışmalarını izleyen meraklı vatandaşlar da ilginç sahneyi cep telefonlarına kayıt etti. Vatandaşların merakla izledikleri kurtarma operasyonu 5 saat sürdü. TIR`ın bulunduğu yerden kurtarılması, TIR şoföründen çok trafikte mahsur kalan araç sahiplerini sevindirdi. Operasyonun ardından TIR, ters istikametten Bağdat caddesine götürülerek oradan E -5 karayoluna ulaştırıldı.

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı