GeriGündem Yat cinayetinde Fransız anne- gelin kefaletle serbest
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Yat cinayetinde Fransız anne- gelin kefaletle serbest

FETHİYE'de bir süre önce teknede yaşanan film gibi cinayetin ardından tutuklanan Fransız aileden anne Marineno Bassaro ile gelini Silvia Bassaro kefaletle serbest bırakıldı. Oğul David Bassaro halen tutuklu bulunurken, baba Max Bassaro da taburcu oldu.

Fethiye açıklarında 22 Ağustos gecesi Faslı kaptan Friat Hicnan'ın ölümü ile sonuçlanan tekne cinayetinin ardından tutuklanan Fransız aileden anne 55 yaşındaki Marineno Bassaro ile gelini 25 yaşındaki Silvia Bassaro, avukatları Mustafa Balbay ve Taner Aktop'un bir üst mahkeme olan Fethiye Ağır Ceza Mahkemesi'ne müracaat ederek, ‘meşru müdafaa’ savunması yapmaları üzerine kefaletle serbest kaldı. Marineno ile Silvia Bassaro'nun 10'ar bin YTL nakit kefalet ödeyerek tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakılmaları kararlaştırıldı. Avukatlar, toplam 20 bin YTL tutarındaki kefaleti yatırarak, müvekkillerini çıkarmak için Fethiye Cezaevi'ne gitti.

Anne ile gelinine yurt dışına çıkış yasağı konuldu. Tutuklu bulunan oğul 25 yaşındaki David Bassaro'nun ise tutukluluk halinin devamına karar verildi.

Karnından bıçaklanan baba 60 yaşındaki Max Bassaro da yaşanan olayın ardından tedavi için getirildiği Özel Fethiye Lokman Hekim Esnaf Hastanesi'nden taburcu oldu. Max Bassaro'ya Fransa'dan gelen kızı Şharved Bassaro ile eşinin kardeşi eşlik etti. Babasının koluna girerek hastaneden çıkaran Şharved Bassaro, yöneltilen sorular karşısında sessiz kalmayı tercih etti. Max Bassaro hakkında, olayla ilgili kovuşturma yapılmasına gerek duyulmadığı belirtildi.

Max Bassaro ile kızı Şharved ailenin diğer üyelerinin cezaevinden çıkmasını beklerken, Fethiye'de bir apart kiraladı. Max Bassaro aparta götürüldü. Fransız aile, mahkeme sonuçlanana kadar bu apartta kalacak.

Yorumları Göster
Yorumları Gizle