Gündem Haberleri

  Yaşlılıkta son durak huzurevi

  Hürriyet Haber
  08.12.2000 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Antalya Sosyal Hizmetler İl Müdürü Yücel Yapıcı, yaşlılığın her insan için son durak olduğunu ve ilgi gösterilmesi gerektiğini söyledi.

  Antalya Huzurevi'nde kalan yaşlılar, ölümden değil, en çok yalnız kalmaktan ve aranmamaktan korkuyor. Huzurevi'nde barınan 127 kadın ve erkek yaşlı, her gün ziyaretçi beklediklerini söyledi. Yaşları 65 ile 117 arasında değişen bazı yaşlıların ise aileleri tarafından huzurevine yerleştirilmeleri dikkat çekiyor.

  EN BÜYÜK KORKU YALNIZLIK

  Antalya Sosyal Hizmetler İl Müdürü Yücel Yapıcı, yaşlılığın her insan için son durak olduğunu belirtti. Yapıcı, yaşlılara ilgi gösterilmesi gerektiğini hatıratarak, ‘‘Hepimiz yaşlanacağız. Yaşlılarımızın en büyük korkusu yalnız kalmak. Hele bir de aranmayıp, halleri hatırları sorulmadı mı, çok mutsuz oluyorlar’’ dedi.

  TAM BİR DERT KÜPÜ

  Yapıcı, yaşlıların özellikle güzel havalarda huzurevinin bahçesine çıkıp ziyaretçi yolu gözlediklerini ifade etti. Yakınları tarafından huzurevine yerleştirilenler ise tam bir dert küpü. Unutulduklarını söyleyip bunalıma bile giren huzurevi sakinlerinden bazılarının ölümü kurtuluş olarak görmeleri ise yürekleri burkuyor.

  Etiketler: son dakika , haberler
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı