Gündem Haberleri

  Yaşlıları dolandırdı, 7 yıl ceza aldı

  Bahadır ÖKTEM/TRABZON, (DHA)
  10.07.2007 - 16:17 | Son Güncelleme:

  TRABZON'da, emekli maaşlarını çeken yaşlılara, yardım bahanesiyle yaklaşıp bankamatik kartlarını alarak, paralarını kendi hesabına aktardığı iddiasıyla yargılanan Murat Kırcı, 7 yıl 5 ay hapis cezasına çarptırıldı. Kırcı'ya ayrıca 6 bin YTL para cezası verildi.

  Murat Kırcı bugün Trabzon Ağır Ceza Mahkemesi'nde hakim karşısına çıktı. Duruşmaya yatılan mağdurlardan 77 yaşındaki emekli Mahmut Demirci, “Bankamatik kartını kullanamadığım için kartı verdim. Bana kartımda 550 YTL olduğunu ancak o gün çekemeyeceğimi belirterek, bir iki gün sonra çekebileceğimi söyledi. Kartı sonra bana verdi. Ama sonra baktığımda hesabımdaki paranın çekildiğini öğrendim. Ama şikayetçi değilim” dedi.

  3 kişinin parasını kendi hesabına geçirdiği iddiasıyla, ‘nitelikli dolandırıcılık suçundan’ yargılanan Murat Kırcı ise, son savunmasında, “Suçlamaları kabul ediyorum ve pişmanım. İşsiz olduğum için yaptım” dedi.

  Mahkeme heyeti, Murat Kırcı'yı ‘nitelikli dolandırıcılık’ suçundan, 3 davadan toplam 7 yıl 5 ay hapis ve 6 bin YTL para cezasına çarptırdı.

   

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı