GeriGündem Yaşlı kadın, kalp krizi geçirince gözleri açıldı
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  5
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Yaşlı kadın, kalp krizi geçirince gözleri açıldı

Yaşlı kadın, kalp krizi geçirince gözleri açıldı
refid:3822063 ilişkili resim dosyası

İngiltere’de, 27 yıldır görme özürlü olan 74 yaşındaki Joyce Urch adlı kadın, kalp krizi geçirdikten sonra görmeye başladı. Görmeye başladıktan sonra kadının kocasına ilk lafı, "Yaşlanmışsın" oldu.

COVENTRY’de yaşayan Joyce Urch, 1979 yılında geçirdiği glakom hastalığının optik sinirlerinde yaptığı tahribat nedeniyle kör kaldı. O günlerden bu yana, tam 27 yıldır görmeyen ve bugün 74 yaşında olan JoyceUrch, emekli maden işçisi kocası Eric’in yardımı olmadan yaşayamıyordu. Beş çocuğu ve 14 torunu olan kadın, torunlarından olan 3 torununu ise hiçbir zaman görmedi. Böbrek yetmezliğinden Coventry’deki Walsgrave Hastahanesi’ne kaldırılan
/images/100/0x0/55eb1102f018fbb8f8a8da3a
Joyce Urch, hastahanede kalp krizi geçirince, doktorlar yaşlı kadından umudu kesti. İşte o an mucize gerçekleşti ve Joyce Urch’un başında bekleyen büyük kızı Carol Obeirne(46), bu mucizenin ilk tanığı oldu. Yaşlı kadın, kendine gelince kızı Carol’a ismiyle seslendi. Carol, annesinin "Görüyorum, görüyorum" demesiyle şoka oldu. Yıllar sonra tekrar görmeye başlayan kadının ilk dikkatini çeken nasıl yaşlandığı oldu. En son 47 yaşındayken gören kadın, 77 yaşındaki kocası Eric’i oldukça yaşlı görünce çok şaşırdı. Doktorlar, yaşlı kadının nasıl tekrar görebildiğini şimdilik açıklayamıyor.

Yorumları Göster
Yorumları Gizle