GeriGündem "Yasin okutup geliyorum"
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  12
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

"Yasin okutup geliyorum"

"Yasin okutup geliyorum"
refid:12330125 ilişkili resim dosyası

MERSİN’de bir dolandırıcı, Ramazan nedeniyle ihtiyaç sahiplerine dağıtması için 3 bin TL verdiği 47 yaşındaki H. C.’yi kandırıp, parayla birlikte kolundaki bin 600 TL’lik burma bileziği alarak dolandırdı.

İlginç dolandırıcılık olayı, Mahmudiye Mahallesi Hastane Caddesi’nde meydana geldi. Mersin Devlet Hastanesi’ndeki bir yakınını ziyaretten dönen H. C. , otobüs durağında beklerken yanına gelen bir kişi, “Siz iyi birine benziyorsunuz” diyerek Ramazan ayı nedeniyle ihtiyacı olanlara dağıtması için 3 bin TL verdi. Dolandırıcı, parayı verip, giderken aniden dönüp, “Bu para Ramazan nedeniyle dağıtılacağı için önce Yasin okutmak lazım. Kolunuzdaki bilezikleri de verin, Yasin okuyalım” dedi. Daha önce kendisine 3 bin TL verdiği için güvenen C., kolundaki yaklaşık bin 600 TL değerindeki burma bileziği aldı. Kadına, “Karşı binadaki hocaya gidip, Yasin okutup geliyorum” diyen dolandırıcı parayı ve altın bileziği alıp, kaçarak, kayıplara karıştı.

Bir süre dolandırıcının girdiği binanın kapısında bekleyen, çıkmayınca dolandırıldığını anlayıp, ağlayan C., polise haber verdi. Yaşadıkları şaşkınlıkla ağlayarak anlatan kadının verdiği eşkal doğrultusunda dolandırıcıyı arayan polis, soruşturmayı sürdürüyor.

Yorumları Göster
Yorumları Gizle