Gündem Haberleri

  Yasemin'ce

  Hürriyet Haber
  07.04.1998 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Yasemin BORAN

  Venüs'ün aşk daveti

  Venüs, bugünden itibaren yükseldiği burçta dolaşmaya başlıyor. Bayramla birlikte gelen Venüs'ün ışıltıları aşk arzularının yükselmesine neden olacak. Çünkü, Venüs, balık burcunda yükseliyor.

  Balık burcundaki Venüs, tıpkı Ay gibi duyguları etkiler. Böylece çok daha hassas, ince, zarif ve çekici bir tavır sergilemeye neden olur. Kişinin içindeki sevgi açığa çıkmaya başlayacağı için bu devre içinde hem sosyal ilişkiler hem de aşk ilişkilerinde başarı oranı yükselecektir.

  Duyguların yükselmesiyle birlikte hassasiyet de yükseleceği için kendinizin bile şaşıracağı ölçüde gizemli bir anlama yeteneğinin ortaya çıkacağı söylenebilir. Tuhaf bir biçimde karşınızdaki kişilerin niyetlerini ve düşüncelerini sezebilirsiniz. Tabii böylesine güçlü bir anlama yeteneği ile aşık olmak ve aşık etmek çok daha kolay olacaktır.

  Gökyüzünün bu konumundan en fazla etkilenecek olanlar elbette ki, Balıklar'dır. Üstelik şu sıralarda Jüpiter'in de balık burcunda dolaştığını hesaba katacak olursanız, yıldırım aşkıyla karşılaşmanız an meselesi olabilir. Tabii zihinsel bir engel olmadığı sürece.

  Venüs, balık burcundaki seyahatini yaklaşık 27 günde tamamlayacak. Yani oldukça hızlı hareket edecek. Bu demektir ki, son derece sağlıklı ve güçlü duygular içine gireceksiniz.

  Balık burcunun ilk on günlük devresinde doğanlar, Pluton'un sert etkisiyle biraz savurgan bir tutum içine girebilir, parasal sıkıntılar duyabilirler. Ancak, sizin için bir süredir devam eden köklü değişiklikler döneminize bir ışık ve rahatlık sunabilir. Çok daha yumuşak, sakin ve anlayışlı bir tavır içine girerek, içinizden yükselen duyguların peşinden gidebilirsiniz.

  Bütün bunlarla birlikte sizi sonraki günlerde son derece zorlayabilecek bir aşk ilişkisine de atılabilirsiniz. Ayrıca bu devre içinde gizli aşklar yaşamaya yönelik istekler duymanız da mümkün. Ancak, Venüs hızlı geçeceği için bir kaç günlük bir duygu yükselmesi şeklinde sadece hissedip geçebilir veya bu esnada karşılaştığınız birine aşık olabilirsiniz.

  Yaşantısında önemli değişiklikler yapmak isteyenler açısından olumlu gelişmelerin meydana geleceğini belirtmek gerekiyor. Herhangi bir gelişme olmasa bile sizin anlama yeteneğiniz bu devre içinde daha da yükseleceği için önemli ayrıntıların farkına varabilir ve hayatınızı dikkatle gözden geçirirken ne yapmanız gerektiğini anlayabilirsiniz.

  Balık burcunun ikinci on günlük devresinde doğanlar ise, son derece verimli döneme giriyorlar. Çünkü, Venüs ile Jüpiter 19-27 Nisan günleri arasında birleşecekler. Böylece Venüs'ün bütün özellikleri en güçlü şekliyle açığa çıkacak. Üstelik ikinci on günlük devre içinde doğanların tam Güneş'lerinin üzerinde meydana gelecek bu birleşme. Tabii bunun sonucunda içinizden yükselen duygular öylesine parlak ve muhteşem bir biçimde açığa çıkacak ki, çevrenizde bulunan herkes kaçınılmaz bir biçimde sizden etkilenecek.

  Sevgi duygunuzu olduğu gibi etrafınıza yansıtabilir, bu sırada karşılaştığınız kişileri kendinize aşık edebilirsiniz. Tabii siz de aşık olmaya hazır hissedeceksiniz, kendinizi. Büyük aşk maceralarına atılabilir, yıldırım aşkı yaşayabilir, evlenmeye karar verebilirsiniz.

  Dışardan gözle görülür bir biçimde parlıyacak ve kendinizi iyi hissedecek ve kendinize karşı son derece olumlu olacaksınız. Sizin kendinizle böylesine barışık ve sevgi dolu haliniz dışarıya da sevgi ve aşk biçiminde yansıyacak. Bu devre içinde herkesi, herşeyi sevebilir ve etrafınızda bulunanlar da size büyük bir sevgiyle davranabilirler. Aşık olmak isteyenler bu dönemi kaçırmamalılar.

  Balık burcunun üçüncü ve son on günlük devresinde doğanlar ise, Nisan'ın son haftası ile Mayısın ilk haftası arasındaki günler duygularının yükseldiğini hissedecekler. Yüksek bir anlayış ve sevgiyle davranacak, ilişkilerinizi çok daha sıcak boyutlara ulaştıracaksınız. Hem parasal açıdan hem de aşk hayatınızda çok olumlu bir dönem başlıyor. Girişimde bulunmak istediğiniz konular üzerinde çalışmalara başlayabilir, sosyal faaliyetlerinizde başarılı olabilirsiniz. İçinizdeki sevgiyi karşınızdaki kişiye yansıtmayı başaracağınız bu devre içinde sevdiğinizle aranızdaki beraberliği çok daha sıcak hale getirmeniz mümkün.

  Balıklar'ın dışında Yengeç, Akrep, Boğa ve Oğlaklar yoğun bir biçimde Venüs'ten akan enerjiyle yıkanacaklar. Ayrıca, İkizler, Yay ve Başaklar da Venüs'ten nasiplerini alacaklar. Tabii bu arada diğer burçlardan olup Ay ya da Yükselen Burçları bu burçlardan olanları da ilave etmek gerekiyor. Doğum anında Venüs ve Mars’ı Venüs’ten etkilenenleri de işin içine katmak gerek. Sonuç olarak hemen bütün herkes bir şekilde Venüs'ten az ya da çok etkilenecek. Kötü ya da iyi diye sınıflamadan. Çünkü Venüs’ün sert etkisi de iyidir.

  Venüs'ün bayramla birlikte gelmesi çok hoş bir tesadüf. Böylece herkes birbirine karşı çok daha olumlu ve sıcak ilişkiler kurabilir ve sevgiyle dolu bir bayram geçirebilirler diyorum, Yasemin'ce...

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı