Gündem Haberleri

  ‘Yaşasın İnternet’ projesi başlıyor

  Hürriyet
  21.10.2005 - 12:06 | Son Güncelleme:

  Türkiye’nin gelişmesinde en büyük rolü, bilgisayar kullanabilen, İnternet okuryazarı olan bireylerin oynayacağı bilinciyle, e-kolay.net, Toplum Gönüllüleri Vakfı (TOG) ile önemli bir işbirliği çalışması yürütüyor. “Yaşasın İnternet” olarak adlandırılan bu proje kapsamında, Türkiye’nin çeşitli illerinde, e-kolay.net’in sunacağı imkanlar ve TOG gönüllüsü gençlerin verecekleri eğitim sayesinde, çeşitli nedenlerle henüz İnternet’le tanışmamış olan ya da İnternet’ten en verimli şekilde faydalanmanın yollarını öğrenmek isteyen herkes bilgi çağına bir adım daha yaklaşacak.

  Herkesi İnternet okuryazarı yapmayı hedefleyen Yaşasın İnternet projesi, Türkiye’nin çeşitli illerinde, e-kolay.net’in desteği ve TOG gönüllüsü gençlerin çabalarıyla, her yaştan insanımıza İnternet eğitimi verilmesini hedefliyor. Bilgisayarın günlük hayatın her noktasında ihtiyaç haline geldiği günümüzde, İnternet’in yaşamı nasıl kolaylaştırılabildiğini tüm yaş gruplarına göstermeyi hedefleyen proje kapsamında, Toplum Gönüllüsü gençler eğitimler verecekler. Projenin ilk etabı İstanbul, Van, Diyarbakır ve Samsun’da hayata geçirilecek. Aralık ayında ikinci etabına geçilecek olan projeyle, zaman içinde Türkiye’nin dört bir yanında İnternet okuryazarları yetiştirilecek.

   

  Bu çalışmanın bir anlamı da şudur: İnternet, gelir düzeyi, eğitim düzeyi, sosyal konum gibi sınırları aşıp herkese ulaşacak. Yıllardır hayalini kurduğumuz İnternet toplumunun yaratılmasında büyük bir adım olacağına inandığımız bu proje, sonraki etaplarında da aynı heyecan ve hızla devam ederek, ülkemizi bilgi çağına taşıyacak.

   

  İçinde bulunduğumuz çağda İnternet, isteyen ve imkanı olan herkese dünyanın kapılarını açıyor. Yaşasın İnternet projesi ise, imkanı olmayanlara da bu fırsatı veriyor. Bu proje aslında, Türkiye’ye ve Türk insanına büyük bir hizmet sunuyor. Her yaştan insana, İnternet’in faydalarını, bilişimin kazandıracağı katma değerleri, çağdaş dünyaya ayak uydurmanın birincil koşullarından biri olan İnternet okuryazarlığına kavuşma olanağını getiriyor.

   

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı