Gündem Haberleri

  Yaşarken efsaneleşti

  Hürriyet Haber
  15.01.2012 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Denktaş’ın vefatının ardından yayınlanan mesajlar şöyle:

  - Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç: Milletimiz büyük ve yiğit bir evladını kaybetti. Yok sayılmak istenen bir halkın, varlık mücadelesini veren büyük bir liderdi. KKTC’de yaşayan vatandaşlarımızın, tüm milletimizin başı sağolsun.
  - Genelkurmay Başkanı Orgeneral Necdet Özel: KKTC’deki Mehmetçikleri bir baba şefkatiyle bağrına basmış, onları kucaklamış, onlarla gönül bağı kurmuş örnek bir lideri, ömrünü Kıbrıs Türk’ünün onurlu mücadelesine adamış, bugünün ve geleceğin nesillerine ışık tutmuş gerçek bir Türk milliyetçisini kaybettik. Türk Silahlı Kuvvetleri mensupları, Denktaş’ın kişiliğini ve hizmetini daima gönüllerde yaşatacak ve ideallerin yaşatılmasının takipçisi olacaktır.
  - CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu: Rauf Denktaş, Kıbrıs’ın özgürlük ve bağımsızlık mücadelesinin lideriydi. Denktaş, özgürlük ve bağımsızlık mücadelesini verirken hukukçu kimliğiyle beraber yola çıktı. BM başta olmak üzere Kıbrıs’taki haklı davasını uluslararası arenada yüreklilikle savundu. Onun verdiği bu mücadele sonunda bugün Kıbrıs bağımsız bir ülke olarak uluslararası arenada çaba harcıyor, sesini duyurmaya çalışıyor. Onun verdiği bu mücadelenin bundan sonra da sürdürülmesi her Kıbrıslı yönetici için temel kural olmalıdır. Biz verdiği bu mücadele dolayısıyla Rauf Denktaş’ı her zaman saygıyla anacağız.
  - MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli: Denktaş, Enosis zihniyetinin saldırılarını, katliamlarını sineye çekmemiş, Türk milletinin yardım ve duasıyla Kıbrıs Türkü’nün Doğu Akdeniz’de yıldız gibi parlamasına öncülük etmiştir. Türk milleti büyük bir değerini ve dünya durdukça milli hafızalardan silinmeyecek abidevi bir devlet ve siyaset adamını kaybetti. Kıbrıs Türklüğüne umut ve heyecan aşılayan bu büyük devlet adamı, yaşarken bile efsaneleşmiştir.
  - Dışişleri Bakanlığı, Türk-İş, DP, SP, DSP, HAS Parti ve BBP de mesaj yayınladı.
  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı