Gündem Haberleri

  Yaşar Nuri Öztürk'ten karikatürler için boykot çağrısı

  ANKA
  13.02.2006 - 12:16 | Son Güncelleme:

  Halkın Yükselişi Partisi (HYP) Yaşar Nuri Öztürk, Batı’nın "Şiddete bulaştır, sonra da şiddet ve terörle suçla" stratejisinin son örneğini "karikatür oyunu"nun oluşturduğunu ifade ederken, tüm vatandaşları başta Danimarka malları olmak üzere, karikatürleri yayınlayan ülkelerin mallarını boykot etmeye çağırdı.

  Yaşar Nuri Öztürk parlamentoda düzenlediği basın toplantısında, Batı dünyasının, eski düşmanı Komünizmin yerine İslam’ı belirlediğini ifade ederken, "Şiddete bulaştır, sonra da şiddet ve terörle suçla" stratejisinin son örneğini de karikatür olayının oluşturduğunu söyledi. Öztürk, tüm vatandaşları başta Danimarka malları olmak üzere, karikatürleri yayınlayan ülkelerin mallarını boykot etmeye çağırdı.

  SARIKLI MİSYONERLER

  Öztürk, İslam’a şiddet tuzağının işlerliğini sürdürmenin yöntemlerinden birinin de "Muhammed’in devrinin geçtiği" yolunda bir kanaat uyandırarak, biricik kurtarıcı olarak İsa’yı öne çıkarmak olduğunu ifade etti. Buna Türkiye’de siyasal islamcı olarak bilinen bir grubun dergisinin de "Hazreti İsa yeniden gelecek, barışı getirip dünyayı kurtaracak" şeklinde yayınlar yaparak alet olduğunu anlatan Öztürk, söz konusu yayını yapanları "sarıklı misyonerler" olarak nitelendirdi.

  Öztürk, bu karikatür olayına tepki olarak Trabzon’da bir rahibin öldürülmesinin de "cambaza baktırmak isteyenlerin oyununa gelmek" olduğunu dile getirirken, bu olaya yönelik tepkiler sonucunda sadece Türkiye’de kan dökülmesinin provakasyon olduğunu söyledi. Öztürk, "O karikatürleri çizen kimse bu işin işvereni de odur" dedi.
  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı