GeriGündem Yaşananlardan dolayı üzgünüz
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  31
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Yaşananlardan dolayı üzgünüz

Yaşananlardan dolayı üzgünüz
refid:5460954 ilişkili resim dosyası

Danimarka, Kopenhag Havalimanı’na girişte polis tarafından üzeri aranmak istenen Devlet Bakanı ve Başmüzakereci Ali Babacan’a dönüş yolunda "Mahcubiyet protokolü" uyguladı. Danimarka Dışişleri Bakanı Per Stig Möller, Babacan’a "Yaşananlardan dolayı üzgünüz" dedi.

Danimarka Dışişleri Bakanlığı, Babacan Kopenhag’tan ayrılmadan önce havaalanı yetkililerini arayarak, Türk heyetine gereken her türlü kolaylığın gösterilmesi talimatını verdi. Bunun üzerine Babacan ve beraberindeki heyet, havaalanında herhangi bir kontrole tabi tutulmadı.

SKANDALI KONUŞTULAR

Möller de, Babacan’la yaklaşık 50 dakika süren görüşmeye başlamadan önce havaalanında yaşanan olaylardan dolayı derin üzüntü duyduklarını belirtti ve Türk heyeti için gerekli tedbirlerin alındığını söyledi. Babacan’ın görüştüğü bir diğer isim olan Başbakanlık Müsteşarı Karsten Dybvad da üzüntülerini bildirdi. Danimarkalı yetkililer, sıkıntının havaalanının kargo bölümünden, ana komplekse geçişte görevli polislerin aşırı hassasiyetinden kaynaklandığını söylediler.

Haber Yorumlarını Göster
Haber Yorumlarını Gizle