Gündem Haberleri

  Yaşamları renklenecek

  hurriyet.com.tr
  10.08.2009 - 12:27 | Son Güncelleme:

  Sağlık ürünleri ve ilaç geliştirilmesi ve üretilmesi alanında faaliyet gösteren dünya şirketi Abbott'un, Diyabet Ürünleri Grubu, Abbott Diabetes Care, En Renklisini Sen Yap adlı, kan şekeri ölçüm cihazı ön yüz tasarım yarışması düzenliyor.

  Çocuk ve Adolesan Diyabetikler Derneği, Diyabetle Yaşam Derneği, Türk Diyabet Cemiyeti ve Türkiye Diyabet Vakfı'nın destekleri ile düzenlenen yarışmaya 6-18 yaş arasındaki diyabetli çocuklar ve gençler katılacak.  Abbott Diabetes Care, ödül kazanan desenleri kan şekeri ölçüm cihazına uygulanacak şekilde üretecek.  

  Diyabet konusunda farkındalık yaratmayı, diyabetli çocukların ve gençlerin kendilerini ifade edebilmelerine olanak tanımayı ve tip 1 diyabetten etkilenen gençler ve ailelerini birleştirmeyi amaçlayan yarışma, gün içinde sürekli kullandıkları, yaşamlarının bir parçası olan kan şekeri ölçüm cihazlarına renk ve eğlence katmayı planlıyor.

  "En Renklisini Sen Yap" yarışması 6-11 ve 12-18 yaş kategorilerinde düzenleniyor.  Son katılım tarihi 30 Eylül 2009 olarak belirlenen yarışmanın iki kategori için de ödülleri 1000.-TL, 750.-TL ve 500 TL olarak belirlendi.  Ödül töreni Kasım 2009'da gerçekleştirilecek yarışmanın kazanan dizaynları ayrıca Abbott Diabetes Care Optium Xceed şeker ölçüm cihazının ön yüzüne adapte edilecek şekilde üretilecek.

  Yarışmaya katılım için, koordinasyon noktaları oluşturularak iletişim kolaylığı sağlanmaktadır. Başvuru formlarına www.enrenklisinisenyap.com web sitesinden, Türkiye Diyabet Vakfı'nın 0212 296 05 04 no'lu telefonundan, Abbott ücretsiz danışma hattı olan 0800 261 7504 no'lu telefondan ulaşabilirsiniz.

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı