Gündem Haberleri

  Yaşama ambulans helikopterle taşındı

  Mutlu YUCA- Koray YILMAZDEMİR/BOLU, (DHA)
  04.08.2009 - 12:35 | Son Güncelleme:

  ÇANKIRI’da havuzda boğulan 14 yaşındaki Sefa Sevinçtekin’in kalbi durdu. Müdahaleyle kalbi çalıştırılan Sefa Sevinçtekin, 112 ambulans helikopteri ile Bolu’daki İzzet Baysal Araştırma ve Uygulama Hastanesi’ne getirilerek yoğun bakım ünitesinde tedavi altına alındı.

  Dün arkadaşlarıyla havuza giren Sefa Sevinçtekin, sığ bölümde yüzerken, havuzun derin kısmında yüzen arkadaşlarının yanına gitmek istedi. Bir anda çırpınmaya başlayan Sefa Sevinçtekin kendinden geçti. Havuzdaki görevliler Sefa Sevinçtekin’i sudan çıkartarak ilk müdahalede bulunurken, 112 Acil’den yardım istedi. Gelen ambulansla Çankırı Devlet Hastanesi’ne kaldırılan Sefa Sevinçtekin’in duran kalbi yeniden çalıştırıldı. Burada yoğun bakım ünitesi olmaması nedeniyle Sefa Sevinçtekin’in, İzzet Baysal Araştırma ve Uygulama Hastanesi’ne sevk edilmesine karar verildi. Komada olan Sefa Sevinçtekin’in karayolu ile getirilmesinin sakıncalı olması nedeniyle Sağlık Bakanlığı’na ait 112 hava ambulansı istendi.

  ZAMANLA YARIŞ

  Ankara’dan havalanan helikopter Çankırı’dan Sefa Sevinçtekin’i alırken, Bolu’da da İzzet Baysal Araştırma ve Uygulama Hastanesi ile 112 Acil seferber oldu. Çankırı’dan Bolu’ya gelen helikopter, Abant İzzet Baysal Üniversitesi’nin girişinde bulunan piste indi. Sefa Sevinçtekin, 112 Acil ekipleri tarafından ambulansa konularak hızla hastaneye ulaştırıldı. 112 Acil ekipleri, hastane koridorlarında koşuşturarak Sefa Sevinçtekin’i yoğun bakım ünitesine götürdü.

  İzzet Baysal Araştırma ve Uygulama Hastanesi’nde görevli Dr. Muharrem Uztetik, Sefa Sevinçtekin’in yoğun bakım ünitesine alındığını, sağlık durumunun ciddiyetini koruduğunu açıkladı.

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı