Gündem Haberleri

  Yaşam anlardan oluşur

  Hürriyet Haber
  23.02.2000 - 00:00 | Son Güncelleme:

  İNSAN olmanın erdemi, kültürden, sanattan geçiyor. Karanlık çağda bile insanlar mağara duvarlarına yaşadıklarını resmetmişler. Bizler, hele dünya cenneti Antalya'da oturan bizlerin, günlerini sanatsız geçirmeleri beklenmemeli. Müzik, resim, heykel, şiir, yazı, fotoğraf, sanatın hangi dalı zevk veriyorsa onunla uğraşılmalıdır.

  Avusturya'da her mahallenin dans kulüpleri vardır. Bütün dünyanın kültürlerinin dansını biliyor ve birbirleri ile yarışıyorlar. Biz zengin folklörümüzü, hatta kendi yöremizin oyunlarını bile bilmiyoruz.

  SÖYLEŞİLER, SERGİLER

  Diyeceksiniz ki; o kadar işin gücün, hayat mücadelesinin arasında onlarla mı uğraşacağız? Evet uğracaksınız. İnsanın ömrü nedir ki? Geçirdiğin güzel günler daha çok olsun istemez misin? Arjantinli yazar Jurge Luis Barger, 85'inci yaşgününde yazdığı şiirde şöyle der; ‘‘Ah keşke sil baştan şansım olsaydı eğer, iyi ve güzel olanları tatmak isterdim. Yeniden çıkardım yolculuklara. Öğrenemediyseniz öğrenin artık. Yaşam anlardan oluşur, sadece anlardan. Şimdiyi yakalayın...’’

  Bizler ANFAD olarak Antalya kentinin fotoğraf sanatına katkıda bulunmak için çalışıyoruz. Antalya'nın bilinmeyen yerlerine gidiyor, görülmeyenleri gösteriyoruz. Mart ayında Ulusal Fotoğraf Günlerimiz var. Ünlü sanatçılar, profesörler gelecek, söyleşi ve sergiler yapacağız.

  Konuk Yazar

  İbrahim ATÇAKARLAR

  /ANFAD üyesi

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı