Gündem Haberleri

  Yasak bölgede ölümüne daldı

  Yaşar ANTER/BODRUM (Muğla),(DHA)
  06.08.2006 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Tek yıldızlı dalgıç brövesi bulunan emlakçı Ali Haznedar, yasak bölgede tüpsüz ve aşırı ağırlıkla dalınca, yaşamından oldu.

  MUĞLA’nın Bodrum İlçesi’nde arkadaşlarıyla yasak bölgede dalan İstanbullu emlakçı Abdülrezzak Ali Haznedar (37), 3 küçük balık için boğularak öldü. Tatil için eşiyle birlikte 1 ay önce Bodrum’un Yalıkavak Beldesi’ndeki yazlığına gelen Haznedar, dün sabah ’Esinti’ isimli tekneyle Poyraz Koyu açıklarına dalarak avlanmaya gitti. Tek yıldızlı dalgıç brövesi bulunan Abdülrezzak Ali Haznedar, Avni Ünal ve adı öğrenilemeyen arkadaşıyla, tüpsüz olarak şnorkel ve kurşun ağırlıkla daldı. Yaklaşık 2 saat sonra emlakçı Haznedar’ın kendisini kaybedip dibe sürüklendi. Arkadaşları müdahale etmelerine rağmen emlakçıyı kurtaramadı. Gelen Sahil Güvenlik ekibi ve profesyonel dalgıcı Arif Sarsılmaz, Haznedar’ın cesedini, belinde 3 küçük balığın bulunduğu torbası ve ağırlıklarla 12 metre derinlikten çıkardı.

  Ölüme götüren iki yanlış

  Profesyonel dalgıç Arif Sarsılmaz: "Dalışa yasak bölgede dalmak birinci yanlış. Aşırı ağırlık taşımak ikinci yanlış. Uzun sürede deniz dibinde balık vurmak için beklemesi de büyük hata. Uzun süre dipte bekleyip belindeki ağırlıklarla yukarıya çıkamayan Haznedar panik yaparak su yutmuş ve şok geçirmiş olabilir" dedi.
  Etiketler: son dakika , haberler
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı