GeriGündem YAŞ üyeleri Anıtkabir'i ziyaret etti
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

YAŞ üyeleri Anıtkabir'i ziyaret etti

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Atatürk'ün bıraktığı temel ilkeler ışığında, cumhuriyetin ve demokrasinin en önemli teminatlarından biri olan Türk Silahlı Kuvvetleri'nin (TSK) üstün donanım ve yenilenme kabiliyetini muhafaza ettiğini, değişen şartlara büyük bir başarıyla intibak sağladığını kaydetti.

Yüksek Askeri Şura (YAŞ) üyeleri, Başbakan Erdoğan'ın başkanlığında Anıtkabir'i ziyaret ettiler. Şura üyeleri, üzerinde “YAŞ Üyeleri” yazan kırmızı ve beyaz karanfillerden oluşan çelenk eşliğinde, Aslanlı Yol'dan yürüyerek, Büyük Önder Atatürk'ün kabrine geldiler. Başbakan Erdoğan'ın, mozoleye çelenk koymasından sonra, Şura üyeleri, saygı duruşunda bulundular.

Daha sonra Misak-ı Milli Kulesi'ne geçen Erdoğan, Anıtkabir Özel Defteri'ni imzaladı ve yazılanları yüksek sesle okudu. Erdoğan, deftere şunları yazdı:

“Büyük Atatürk,
Yüksek Askeri Şuramız, Türk Silahlı Kuvvetlerimizin hazırlık durumunu değerlendirerek mutat çalışmalarını yapmak üzere toplanmış bulunuyor.
Gururla kaydetmek isterim ki bizlere bıraktığın temel ilkeler ışığında cumhuriyetimizin ve demokrasimizin en önemli teminatlarından biri olan Türk Silahlı Kuvvetlerimiz üstün donanım ve yenilenme kabiliyetini muhafaza etmekte, değişen şartlara büyük bir başarıyla intibak sağlamaktadır.
Bu inançla, Ağustos 2006 Yüksek Askeri Şura çalışmalarının da ülkemize, milletimize ve Türk Silahlı Kuvvetlerimize hayırlı olmasını diliyorum.
Ruhun şad olsun.”

Tören süresince, Anıtkabir üzerinde bir polis helikopterinin güvenlik uçuşu yaptığı görüldü.
Şura çalışmaları, 30 Ağustos 2006 itibariyle Genelkurmay Başkanlığı'na atanan Kara Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Yaşar Büyükanıt'ın verdiği öğle yemeğinin ardından Başbakan Erdoğan'ın başkanlığında devam edecek.

Yorumları Göster
Yorumları Gizle