GeriGündem YARSAV'da Eminağaoğlu dönemi sona erdi
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  52
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

YARSAV'da Eminağaoğlu dönemi sona erdi

Yargıçlar ve Savcılar Birliği (YARSAV) Başkanı Ömer Faruk Eminağaoğlu bugün yapılan genel kurulda yönetime seçilemedi. Böylece YARSAV'da Eminağaoğlu dönemi sona ermiş oldu.

YARSAV 2. Olağan Genel Kurulu, Türkiye Barolar Birliği Konferans  Salonunda yapıldı.

Seçimde, YARSAV'ın 13 kişilik yönetim kurulu asil üyeleri ile 5 kişilik  denetim kurulu asil üyeleri ve yedek üyelerinin seçimi tamamlandı.

Yönetim kurulu asil üyeliği için 15 kişilik çarşaf liste ile seçime  gidildi. Delegelerin, çarşaf liste üzerinde iki adayın isimlerinin üzerini  çizerek 13 kişiyi belirlemeleri istendi.

Yapılan seçimde 441 delege oy kullandı, 3 delegenin oyu geçersiz sayıldı.  Ömer Faruk Eminağaoğlu geçerli oyların 195'ini alarak liste dışı kaldı. Listeye  sonradan eklenen Aydın Tezcan da 247 oyla liste dışında bırakıldı. YARSAV Yönetim Kurulu üyeleri şu isimlerden oluştu:

“Nuh Hüseyin Köse, Remzi Özdemir, Kazım Dağdeviren, Eray Karınca, Gürsel  Özkan, Mehmet Ruşen Gültekin, Emine Ülker Tarhan, Leyla Köksal, Fetih Sayın,  Muhammet Önder Tekin, Murat Arslan, Ali Rıza Aydın ve Hasan Akgedik.”

Seçim sonucuna delegelerden biri itiraz ederek divan kuruluna dilekçe  verdi. Divan Başkanı Mahir Ersin Germeç, seçim tasnif kurulunun oyları açıkça  sayıp değerlendirdiğini belirterek yapılacak bir şey olmadığını söyledi.

Yönetim kuruluna seçilen üyeler daha sonra toplanarak YARSAV Başkanı ile  diğer organların seçimini gerçekleştirecek.


Yorumları Göster
Yorumları Gizle