Gündem Haberleri

  Yarışmıyorduk

  Hürriyet Haber
  31.05.2000 - 00:00 | Son Güncelleme:

  DURUŞMA GERGİN BAŞLADI

  Bağdat Caddesi'nde Selin ile Erdem'in ölümüne yol açmaktan yargılanan sanık, ‘‘80 ya da100 kilometre hızla gidiyordum. Çok üzgünüm’’ dedi.

  BAĞDAT Caddesi'nde, Selin Uras ile Erdem Celasun'un yaşamını yitirdiği kazaya karışan Baran Balcıoğlu'nun yargılanmasına başlandı. Yoğun güvenlik önlemleri alınan ancak gergin geçen duruşmada Balcıoğlu, 50 kilometre hız sınırının bulunduğu Bağdat Caddesi'nde 80-100 kilometre hızla gittiğini itiraf etti. Baran Balcıoğlu adliyeye girerken, kazada yaşamını kaybeden gençlerden birinin yakını üzerine saldırarak, ‘‘Katil’’ diye bağırdı.

  Ailelere başsağlığı diledi

  Tedbirsizlik ve dikkatsizlik sonucu 2 kişinin ölümüne neden olmak suçundan 10 yıla kadar hapis istemiyle yargılanan Baran Balcıoğlu, sözlerine, ‘‘Erdem ve Selin'in ailesine başsağlığı diliyorum. Çok üzgünüm’’ diyerek başladı. Balcıoğlu, olay gecesi, 34 EG 76 plakalı Opel Astra otomobiliyle, arkadaşları Aykut Meşin ve Yılmaz Serkan Pınar'la, Bağdat Caddesi'nden Kadıköy istikametine gittiklerini belirterek, şöyle dedi:

  Yeşil ışık yanıyordu

  ‘‘Şaşkınbakkal'da bir kaza olmuştu. Yardım edip yaralıları otomobilden çıkardık. Sonra yola devam ettik. 80-100 kilometre hızla gidiyordum. Yeşil ışık yanıyordu. Aniden yan sokaktan Polo otomobil çıktı. Fren yaptım. Ama çok geçti. Yarış yapmıyordum.’’ Sanığın ifadelerini iki arkadaşı da doğruladı. Balcıoğlu'nun tutukluluk halinin devamına karar verildi ve duruşma ertelendi.

  Bağdat Caddesi'ndeki kazada yaşamlarını yitiren üniversite öğrencileri Selin Uras (yanda, solda) ile Erdem Celasun'un (yanda, sağda) arkadaşları ve aileleri duruşmadan saatlerce önce adliyeye geldi. Sanığın duruşmaya getirilmesiyle birlikte gerginlik arttı. Erdem Celasun'un babası Salim Celasun (üstte) duruşma çıkışında, ‘‘Onlar yarış yapıyordu. Bu düpedüz cinayet. O... çocukları’’ diye bağırdı. Selin Uras'ın babası Boray Uras ise Balcıoğlu'nun yaşı küçük olduğu için az ceza alacağını söyleyerek, ‘‘Onun aldığı ceza yüreğime bir damla olacak. Teselli olmayacağım. Asıl önemli olan trafik cezalarının adil bir şekilde düzeltilmesi, reform yapılması’’ dedi.

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı