Gündem Haberleri

  Yarış başlıyor

  Hürriyet Haber
  12.05.2000 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Özel ilkokulların ön kayıt ve kura çekimi tarihleri belli oldu

  YÜZLERCE velinin hayalini süsleyen okullarda kura heyecanı başlıyor. Öğrenci seçiminde kura ya da mülakat yöntemini uygulayan okulların bahçeleri bu ay büyük heyecanlara tanık olacak. Anasınıfı ve ilköğretim okullarının birinci sınıfları için yapılacak kura çekimi için önce ön kayıtlar yapılacak, daha sonra belirlenen tarihlerde noter huzurunda kura çekilecek.

  İşte İstanbul'da ailelerin rağbet ettiği okullar ve kura tarihleri

  Galatasaray İlköğretim Okulu: Birinci sınıfa 50 öğrenci alınacak. Ön kayıt başvurusu 12-19 Haziran arasında Galatasaray Lisesi'nin Beyoğlu Binası'nda 09.00-12.00 ve 13.00-17.00 arasında yapılacak. 1 Ocak-31 Aralık 1994 arasında doğanlar nüfus cüzdanının aslı ile başvuruda bulunarak, kura numarasını içeren dilekçeyi dolduracak. Zorunlu gider karşılığı için velilerden miktarı henüz belirlenmeyen bir bağış istenecek. Kura 21 Haziran'da saat 10.00'da aynı yerde çekilecek. Kesin kayıtlar ise 26-28 Haziran'da gerçekleşecek. Kayıt süresinin bitiminde açık kontenjan kalması halinde önkayıt listesindeki adaylar arasında 30 Haziran saat 10.00'da kura çekilecek.

  Vehbi Koç Vakfı Koç İlköğretim Okulu: Anasınıfına 48, birinci sınıfa 36 öğrenci alınacak. Anasınıfı için 8-12 Mayıs, ilköğretim birinci sınıf için 22-26 Mayıs'ta kayıt başvurusu yapılabilecek. Anasınıfı kurası 3 Haziran saat 09.00'da, ilköğretimin kurası 3 Haziran saat 13.00'te okul binasında gerçekleşecek.

  Üsküdar Sağlık ve Eğitim Vakfı İlköğr. Ok.: Anasınıfı kurayla öğrenci alıyor. Başvurular tamamlandı. 80 öğrencinin alınacağı anasınıfı kuraları 13 Mayıs'ta yapılacak. Birinci sınıfa öğrenci kontenjanı dolduğu için kayıt yapılmıyor.

  Mef Anaokulu: Mülakatla öğrenci alıyor. 100 öğrenci anasınıfına kabul edilecek.

  Hisar Eğitim Vakfı Özel Kemerköy İlköğr. Ok.: Anasınıf ve ilköğretim okulu birinci sınıf için aileler okul yönetiminden randevu alıyorlar. Daha sonra rehberlik bölümü ile görüşüyorlar. Ön kayıt yapılıyor. Anasınıfı ve ilköğretim okuluna başvuru sırasına göre öğrenci alınacak. Başvurular sürüyor.

  Avrupa Koleji: Anasınıfı ve birinci sınıf mülakatla öğrenci alınacak. Okula kayıtlar başvuru sırasına göre gerçekleşecek. Anasınıfı 5 ve 6 yaş grubu olarak ikiye ayrılıyor. 5 yaş grubu için 16 öğrenci, 6 yaş grubu için ise 60 öğrencinin kaydı yapılacak.

  Avusturya Liseliler Vakfı Alev İlköğretim Okulu: Ömerli'ye taşınan okulun anasınıfı ve birinci sınıfına mülakatla öğrenci alınıyor. Ancak, anasınıfı için 54, birinci sınıf için 48 olan kontenjan dolmuş durumda.

  İstanbul Erkek Liseliler Vakfı İlköğr. Ok.: Mülakatla öğrenci alınıyor. Mülakatlar bireysel ve grup olarak gerçekleşiyor. Yani hem aileyle, hem de çocukla görüşme yapılıyor. 8 Mayıs-9 Haziran arasında başvurular gerçekleşecek. 17 Haziran'da kura çekilecek. Anasınıf ve birinci sınıfı için kontejan 48 olarak belirlendi.

  Bahçeşehir Anaokulu: Öğrenciler tanıma ve gözlem yapılarak okula alınıyor. Anaokulu için 80 kişilik, birinci sınıf için ise 120 kişilik kontejan ayrıldı. Başvurular başladı, devam ediyor.

  Şişli Terakki İlköğretim Okulu: Anaokulu ve ilkokul birinci sınıf kontenjan açığı kadar öğrenci kurayla alınacak. Başvuru 8 Mayıs-9 Haziran, kura 13-14 Haziran'da. Toplam 120 öğrenci anasınıfına alınacak.

  Feyziye Mektepleri Vakfı Işık İlköğr. Ok.: Nişantaşı ve Ayazağa Işık İlköğretim Okulu birinci sınıfına ve anaokuluna öğrenciler kura ile alınacak. Başvurular 29 Mayıs-9 Haziran'da. Ayazağa için birinci sınıf ve anaokulu kurası 13 Haziran'da, Nişantaşı için 12 Haziran'da.

  TED Koleji: Anasınıfı kuraları tamamlandı. Birinci sınıf kontejanı doldu.

  Kemer Koleji: Kayıt öncesinde öğrencileri tanıma ve gözlemlemek için görüşmeler yapılıyor. Anasınıfı ve birinci sınıfa görüşme yoluyla öğrenci kabulü sürüyor.

  Eyüboğlu Koleji: Mülakatla öğrenci alımını sürdürüyor.

  Enka İlköğr. Ok.: Kayıtlar tamamlandı. Mülakatla öğrenci alan okul, kontejnanını doldurduğu için bu yıl ana sınıfı ve birinci sınıfa öğrenci kabul etmiyor.

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı