Gündem Haberleri

  Yarının işletmeleri bugünün Bilişim Zirvesi’nde

  Hürriyet Haber
  02.09.2005 - 01:07 | Son Güncelleme:

  CeBIT Bilişimle eş zamanlı olarak her sene düzenlenen Bilişim Zirvesi ve Forum@Bilişim’in bu seneki programı, şirketlerini geleceğe taşımak isteyen iş dünyasını bir araya getirecek. Yönetim fonksiyonlarının ve iş süreçlerinin, bilişim teknolojilerinden yararlanılarak nasıl iyileştirileceğinin tartışılacağı etkinliğin, 4 bin katılımcıyı ağırlaması bekleniyor.

  Her yıl Eylül ayında iş ve bilişim dünyasının temsilcilerini bir araya getirerek geleceğin işletmelerinin çerçevesini çizen Bilişim Zirvesi, bu yıl 6-9 Eylül tarihlerinde gerçekleşiyor ve Forum@Bilişim ile işletmeleri yarına hazırlıyor.

  Bilişim Zirvesi’05, 6 Eylül 2005 tarihinde siyasi ve toplum liderlerinin bugün ile yarını değerlendirecekleri toplantılar ile gerçekleşiyor. Bu toplantılarda bilgi toplumu olma yolunda ilerleyen Türkiye’nin geldiği nokta, önündeki görevler ve iş dünyasının bilişimden sağlayacağı yararlar ilgili bakanlar, STK temsilcileri, bürokratlar, gazeteciler ve iş damları tarafından ele alınacak.

  Bilişim Zirvesi’nin açılışını takiben, 7-9 Eylül 2005 tarihleri arasında gerçekleşecek olan Forum@Bilişim ise işletmelerin kendi evrenini daha iyi tanımalarını ve bilgiyle yönetilmelerini sağlayacak bir paylaşım platformu olacak.

  "Yarının İşletmeleri" temasını taşıyan Forum@Bilişim’de katılımcılar, kurumsal kaynaklarını, üretim süreçlerini ve finansmanlarını nasıl daha verimli kılabileceklerini, kurumsallaşma süreçlerini nasıl hızlandırabileceklerini, müşteri ile markaya nasıl ve neden yatırım yapmaları gerektiğini tartışacaklar.

  Gelecek masaya yatırılacak

  Türkiye’nin teknoloji geleceğinin tartışılacağı oturumlar "Türkiye Bilişimle Nasıl Gelişir?"; devletin toplum bireylerini müşteri olarak görüp nasıl daha iyi hizmet sunacağının cevabının aranacağı "Bilişimle YarınlarĞToplum ve Devlet"; Türk girişimcisinin uluslararası pazarlarda rekabet gücünü arttırmada teknolojinin nasıl bir itici güç olduğunun ele alınacağı "Bilişimle YarınlarĞİş Dünyası" konulu forumlardan oluşuyor.

  İşletmelerin kendilerini bilgiyle yöneterek, verimlilik ve kárlılıklarını artırmalarını farklı konu başlıkları altında detaylandıracak olan Forum@Bilişim’de 37 forum, İşletmelerde Finans, Üretim Yönetimi, SatışĞPazarlama, Kurumsal Yönetim, Geleceği Planlama konuları altında işlenecek.

  FORUM@BiLiŞiM’iN KONU BAŞLIKLARI

  Yarının İşletmelerinde Finans başlığı altında yer alan altı forumda, teşvik programları ve yararları, uluslararası fonlardan kurumların sağladıkları yararlar ile beraber bunun için ne yapmaları gerektiği, girişimciliğin nasıl kazanca dönüştürüleceği, yeni bankacılık hizmetlerinin işletmeler için yararları, risk yönetimi ve işletmelerin yabancı yatırımcı ile hangi alanlarda buluşacağı konuları tartışılacak.

  Yarının İşletmelerinde Üretim Yönetimi başlığının altında yer alan yedi forumda ise, işletmelerin ellerindeki kaynaklarının doğru bilgisine sahip olmaları ve yönetmeleri için gerekli kaynak planlama yönetimi, bilgi saklama sistemleri, müşteri memnuniyetine giden en kestirme yol olan tedarik zinciri sistemleri, süreç yönetimi, saha üretim ve yönetim sistemleri, kalite ve standardizasyon ile sektörel uygulama örnekleri paylaşılacak.

  Yarının İşletmelerinde SatışĞPazarlama başlığının altında tartışılacak yedi forumda ise İnternet’te iş ve pazarlama, müşteri tanıma sistemleri ile müşteri memnuniyet yönetimi, İnternet üzerinden satın alma çözümleri, işletmelerin kendilerine uygun mobil satış-pazarlama sistemini nasıl oluşturabileceği, Çağrı merkezi çözümleri, Servis-hizmet yönetimi ve Satış-pazarlama alanında uygulamalı örnekler yer alacak.

  Yarının İşletmelerinde Kurumsal Yönetim başlığı altında on adet forum yer alıyor. Bu forumlarda, İşletmelerde bilgi güvenliği, iş sürekliliği sağlamak için işletmeler nasıl hareket etmeli ve neye yatırım yapmalı, insan kaynakları yönetimi, kurumsal iletişim, işletmelerin hangi çözümlere yatırım yapması, işletmelerin doğru ve verimli danışmanlık hizmetini ne şekilde almaları gerektiği, proje hazırlama süreçleri, kurumsal donanım sistemleri, rekabet-marka yönetimi ve baskı sistemleri ile işletmelerde verimlilik konuları ele alınacak.

  İşletmelerde Geleceği Planlama konusu ise, yedi forumdan oluşuyor. İşletmelerde Ar-Ge’nin önemi, işletmelerde teknoloji ihracatı ve ithalatı, AB uyum süresince AB mevzuatı ve kriterlerine nasıl hazırlanılır, akıllı işletme çözümleri, stratejik yol haritası nasıl oluşturulur, içerik yönetimi ve işbirliği ağları konuları işletmelere ışık tutacak.
  Etiketler: son dakika , haberler
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı