Gündem Haberleri

  Yarım asırlık mezunlar

  Hürriyet Haber
  04.12.2000 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Galatasaray Lisesi'nin 519'uncu kuruluş yıldönümü kutlamaları çerçevesinde, tarihi okuldan 50 yıl önce mezun olan 79 kişiye dün törenle madalya ve beratları verildi.

  Galatasaray Lisesi Tevfik Fikret Salonu'nda düzenlenen törende konuşan Okul Müdürü Prof. Dr. Ethem Tolga, Galatasaray Lisesi'nde yüksek kalitede eğitim verildiğini belirterek, Galatasaray Lisesi Modeli'nin Türkiye'de özgün bir model olduğunu söyledi. Prof. Dr. Tolga, ‘‘Bu model tutmuştur. Bu modeli yaratan Galatasaraylılar ve devlettir’’ dedi.

  Törende Galatasaray Eğitim Vakfı Başkanı İnan Kıraç'ın mesajını Vakıf 2'nci Başkanı Yiğit Okur tarafından okudu. Kıraç mesajında, 19 yıl önce kurulan vakfın da katkılarıyla ilköğretim okulundan üniversiteye kadar Galatasaray'ın bir mükemmeliyet merkezi haline geldiğini vurguladı. Galatasaray Derneği Başkanı Cengiz Nayır ile 50 yıllık mezunlar adına Prof. Dr. Süheyl Akman'ın konuşmalarının ardından, 1950 yılının 106 mezunundan hayatta olan ve ulaşılabilen 79'una, madalya ve beratları, Galatasaray Lisesi Müdürü Prof. Dr. Ethem Tolga tarafından verildi.

  Törene, Milli Eğitim İl Müdürü Ömer Balıbey'in yanı sıra çok sayıda Galatasaray Lisesi mezunu, eşleri ve çocukları katıldı. Etkinlikler kapsamında halk oyunları gösterisi ile Galatasaray Belgeseli'nin gösterimi yapılırken, öğrenciler tarafından hazırlanan resim ve fotoğraf sergileri de gezildi. Lisenin mezunları ve davetlilere, yemekhanelerde geleneksel ‘Galatasaray Pilavı’ ikram edildi.

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı