Gündem Haberleri

  Yargıyı beklerken para kazanıyorlar

  Metin YÜKSEL
  16.10.2003 - 02:14 | Son Güncelleme:

  Bakırköy Kadın ve Çocuk Tutukevi'ndeki açılan meslek edindirme kurslarına katılan 40 kadın tutuklu, 28 Mart'taki yerel seçimlerde kullanılacak seçim torbalarını dikiyor.

  Yüksek Seçim Kurulu'nun ihtiyacı olan 150 bin torbanın üçte birini dikmeye talip olan tutukevinde, sadece bir ayda 15 bin torba hazırlandı. Haklarında açılan çeşitli davalar nedeniyle yargılanmaları devam eden kadınlar, yeni uğraşlarından gayet memnun. Adaletin sonucunu beklerken ayda 50'şer milyon lira kazanan tutuklu kursiyerler, ‘‘Hem stres atıyoruz, hem de para kazanıyoruz’’ dedi. Kursiyerlerden Sevim Paşahan, kendisine tacizde bulunan kişiyi öldürmekle yargılanıyor. Sıkıntılarını çalışarak attığını belirten Paşahan, ‘‘Bir şeylerle meşgul olarak kötü günleri unutmaya çalışıyorum’’ dedi. Eşini öldürmekten yargılanan Sevilay Arabacı ise ‘‘Dikiş bana terapi gibi geliyor. Zihnimi dağıtmama yardımcı oluyor’’ diye konuştu.

  Uyuşturucudan tutuklu

  Seçim torbalarını diken kadın tutuklular arasında yabancı uyruklu kadınlar da bulunuyor. Uyuşturucu sattığı gerekcesiyle 5 yıl hapis istemiyle yargılanan Moldovalı Svedlana Şeremet de, mahkemenin sonuçlanmasını beklerken tutukevindeki dikiş kursuna yazılmış. 28 yaşındaki Svedlana, ‘‘Güzel şeyler öğrendim. Cezaevinde kalan her kadının böyle bir uğraşı olmalı’’ diyor.
  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı