Gündem Haberleri

  Yargıtay ve Danıştay yeni dairelerle ilgili görüşünü yarın açıklayacak

  A.A
  25.01.2011 - 17:33 | Son Güncelleme:

  Yargıtay ve Danıştay, Yargıtay ve Danıştay'da yeni daireler kurulmasını öngören yasa tasarısı ile ilgili görüşlerini yarın TBMM'ye iletecek.

  Tasarıyla ilgili Yargıtay'da tüm dairelerden görüş istendi. Dairelerden gelecek görüşlerin bazı üyeler tarafından yarın tasarının görüşüleceği TBMM'ye iletilmesi bekleniyor. TBMM'deki görüşmeler sırasında Yargıtayın ortak görüşünün bildirilmesi öngörülüyor.

  Bu arada tasarıya ilişkin Danıştayda da tüm dairelerden görüş istendi ve bir komisyon oluşturuldu. Bugün çalışmalarını tamamlayacak olan komisyon üyelerinin, Danıştayın görüşünü yarın TBMM'deki görüşmeler sırasında gündeme getirmesi bekleniyor.

  Öte yandan Yargıtay Başkanı Hasan Gerçeker, Yargıtaydan ayrılırken basın mensuplarının tasarıya ilişkin sorularını yanıtladı.Gerçeker, bu konuda açıklama yapmak istemediğini belirterek, “Yarın arkadaşlarımı zaten Meclis'e gidecekler. Meclis'teki görüşmelerde görüşlerimizi belki açıklarlar. Arkadaşlarımız daha inceliyor. İnceleme safhası bitmedi. Bu yüzden bir şey söylemek istemiyorum” dedi.

  Etiketler: son dakika , haberler
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı