Gündem Haberleri

  Yargıtay personeli kendi tatil köyüne giremiyor

  Hürriyet Haber
  06.07.2001 - 00:00 | Son Güncelleme:


  Yargıtay'ın, Manavgat'taki kampı 2 yıllık bir aradan sonra yeniden hizmete sunulurken, "Baştan yararlanma paylı Yap-İşlet-Devret" sistemiyle 5 yıldızlı tatil köyü standardına kavuşturuldu. Ancak Yargıtay personelinin buradan yararlanma olanağı elinden alınırken, hakim ve savcısına da "başkan ve üyelerden yer kalırsa" koşulu getirildi.

  Yargıtay Genel Sekreteri Uğur İbrahim Hakkıoğlu konuyla ilgili olarak 2 Temmuz 2001'de bir genelge yayımladı. Yıllardır kapalı olan Manavgat Eğitim ve Dinlenme Tesisi'nin "yoğun bürokratik çalışmalar sonucunda Türkiye'de ilk kez uygulanan" Baştan Yararlanma Paylı Yap-İşlet Devret modeliyle tamamen yenilendiğini belirten Hakkıoğlu, tesisin, "Yüksek Mahkemenin onur ve itibarına yakışacak bütün çağdaş konfora sahip şekilde yeniden açıldığını" bildirdi.

  GÜNLÜĞÜ 9.5 MİLYONA LÜKS TATİL

  Tesisin yeni Türkçe adının "Yüksek Yargı Tatil Köyü", İngilizce adının ise "Sedes Holiday Willage" olduğunu belirten Hakkıoğlu, yıl boyunca açık kalacak tesisin yüzde 30'luk kapasitesinin Yargıtay'a ayrıldığı ve rezervasyonun Birinci Başkanlıkça yapılacağını açıkladı. Yargıtay üyeleri KDV hariç olmak üzere günlüğü 9.5 milyon lira karşılığında, Tatil Köyünde kalacak ve alkollü içki dışında, yabancı müşterilerin yararlandığı tüm hakları kullanabilecekler.

  Hakkıoğlu, rezervasyonda önce başkan, Cumhuriyet Başsavcısı, üyeler, onursal başkan, başsavcı ve üyeler ile "yer kaldığı takdirde" Yargıtay tetkik hakimleri ve Yargıtay cumhuriyet savcılarına tahsis yapılacağını duyurdu.

  Tesiste, içki, kuaför, berber, lostra, masaj, pastane, çay bahçesi, tekne ve jip gezileri gibi hizmetlerde de Yargıtay üyesi yüksek yargıçlara yüzde 50 indirim yapılacak. Tatil köyü sakinlerine sauna, Türk hamamı, Fin hamamı, aqua-park, animasyon, tiyatro gibi olanaklar da sunuluyor. (ANKA)


  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı