Gündem Haberleri

  Yargıtay Başsavcısı endişeli:Cumhuriyeti parçalamak istiyorlar

  Hürriyet Haber
  20.05.2000 - 00:00 | Son Güncelleme:

  YARGITAY Cumhuriyet Başsavcısı Vural Savaş, Türkiye'de siyasal islamcılar ve bölücülerin, cumhuriyeti parçalamak için el ele çalıştıklarını söyledi. Savaş'ın, Samsun'da ‘Atatürk ve Türkiye’ panelinde yaptığı konuşmayı Tümgeneral Doğu Silahçıoğlu ayakta alkışladı.

  Konuşmasına Atatürk'ün sözleriyle başlayan Savaş, Atatürk'ün düşman devletler olarak nitelendirdiği devletlerin, başka güçlü devletleri de arkalarına alarak Lozan'ın öcünü almaya hazırlandıklarını söyledi. Savaş, ‘‘Başa çıkılamayacak kadar büyük ekonomik güçlerini kullanarak, ülkemizin her kesiminde yerli işbirlikçilerini yarattılar. Artık siyasi islamcılarla, bölücüler cumhuriyetimize karşı el ele çalışıyor. Neredeyse bize 'Ne Mutlu Türküm' demeyi yasaklayacaklar’’ dedi.

  HİZBULLAH ÖRNEĞİ Savaş, son zamanlardaki Hizbullah olaylarının, cumhuriyet düşmanlarının neler yapabileceğini, örgütlenerek geniş bir çevreye nasıl yayılabileceklerini ve ele geçen silahların da cihat noktasına yaklaşmakta olduklarını açıkça gösterdiğini söyledi.

  DEMOKRATLAR Eskiden komünistlerin kendilerini demokrat olarak nitelendirildiğini belirten Savaş, cephenin genişlediğini, Akın Birdal'ın, Abdullah Öcalan'ın, Şevki Yılmaz'ın da demokrat olduğunu söyledi. Bu demokratların müthiş bir dayanışma içinde olduklarını vurgulayan Savaş, ‘‘O güzelim demokrat sözcüğü Atatürk ve cumhuriyet düşmanlığının kamuflajı haline getirildi’’ dedi.

  ÊOkan ARALAN / SAMSUN, DHA

  Etiketler: son dakika , haberler
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı