Gündem Haberleri

  Yargıtay Başkanı'ndan tansiyon açıklaması

  Zeynep Gürcanlı yazıyor
  27.05.2008 - 20:18 | Son Güncelleme:

  Azerbaycan Milli Günü resepsiyona katılan Yargıtay Başkanı Hasan Gerçeker, Hükümet Yargıtay gerginliğiyle ilgili soruları yanıtladı.

  Gerçeker, bir gazetecinin "Tansiyon düşüyor mu" şeklindeki sorusuna,  "Cumhurbaşkanı ile görüşmem olumluydu. tansiyon düşer" şeklinde yanıt verdi.

  GÜNAY'DAN HAYRÜNNİSA HANIM'A DESTEK

  Kültür Bakanı Ertuğrul Günay resepsiyonda Hürriyet.com.tr'ye, Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ün eşi Hayrünnisa Gül'ün 35 parça tarihi eserin Çankaya Köşkü'nde sergilenmesi amacıyla Dolmabahçe Sarayı Müzesi'nden istenmesiyle ilgili olarak isteği yerinde bulduğunu söyledi. Bakan Günay, "Milli Saraylar, Kültür Bakanlığı Müzeleri gibi devlet kurumları arasında kimi zaman tarihi eserlerin sergilenmek üzere alışveriş yapılıyor. Depolarda duracağına bana göre Çankaya Köşkü gibi prejtijli bir mekanda sergilenmelerinde bir sakınca yok. Ben bu tip eserlerin sergilenmesinde bir sakınca görmüyorum" şeklinde konuştu.

  BÜYÜKANIT VE ERDOĞAN'LA PASTA KESTİ

  Zeynep Gürcanlı YAZIYOR


  Genelkurmay Başkanı Org. Büyükanıt, Başbakan Erdoğan'ın yanına gelerek Erdoğan'la tokalaştı. Başbakan Erdoğan, Genelkurmay Başkanı Büyükanıt, Azerbaycan Büyükelçisi ve Kültür Bakanı Günay bir süre bir araya gelip konuştu. Daha sonra Büyükanıt ve Erdoğan pasta kesti.

  ERDOĞAN'A GEÇMİŞ OLSUN

  Resepsiyona Başbakan Tayyip Erdoğan geç katıldı. Erdoğan, burada İsrail İsrail'in Ankara Büyükelçisi Gabby Levy ve ABD'nin Ankara Büayükelçisi Ross Wilson'la bir süre konuştu. Wilson Erdoğan'a Türkçe olarak gözündeki rahatsızlığın nasıl olduğunu sordu. Erdoğan'ın resepsiyonda güneş gözlüklerini takmadığı görüldü.

  Etiketler:
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı