Gündem Haberleri

  Yargıtay 4. Hukuk Dairesi Başkanı Kıcalıoğlu emekli oldu

  A.A
  07.02.2011 - 17:12 | Son Güncelleme:

  Yargıtay 4. Hukuk Dairesi Başkanı Mustafa Kıcalıoğlu emekli oldu.

  Kıcalıoğlu'nun yaş haddinden emekliye ayrılması dolayısıyla Yargıtayda düzenlenen törende konuşan Yargıtay Başkanı Hasan Gerçeker, Kıcalıoğlu'nun geçirdiği rahatsızlığa rağmen fedakarca çalıştığını söyledi.

  Mustafa Kıcalıoğlu'nun insan hak ve özgürlüklerine, Atatürk ilkelerine bağlılığıyla her zaman gönüllerde yer ettiğini ifade eden Gerçeker, “Onu hiç unutmayacağız. Türk yargısına hizmetlerinden dolayı teşekkür ederiz” dedi.

  Kıcalıoğlu da cumartesi, pazar, gece, gündüz, yaz, kış demeden büyük şevkle adalet dağıtmaya, hakkı sahibine teslim etmeye çalıştıklarını belirtti.

  Zor ve yıpratıcı koşullarda çalışırken kimseden “aferin” alma ya da takdir edilme beklentileri olmadığını ifade eden Kıcalıoğlu, “Son zamanlardaki yargıya yönelik eleştiri ve ağır suçlamaları hak etmediğimizi düşünüyorum. Yargının temel sorunları göz ardı edilerek her türlü olumsuzluğun nedeni olarak yargının gösterilmesini kabul edemiyorum” diye konuştu.

  Meslek hayatı boyunca hep hak ve adaletin gerçekleşmesi için uğraş verdiğini, demokratik, laik, hukuk devleti ilkelerine bağlı kalarak tarafsız görev yaptığını belirten Kıcalıoğlu, “Bu yüzden çok rahatım. Bana Torosların köyünden çıkıp bu kürsülere gelme imkanı sağladığı için cumhuriyeti çok seviyorum” dedi.
  Konuşmaların ardından, Gerçeker, Kıcalıoğlu'na çiçek ve onursal üyelik kimliğini verdi.

   

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı