Gündem Haberleri

  Yargı serbest bıraktı müftü oruç tut dedi

  Fethican YILDIRIM/İNEBOLU Kastamonu / DHA
  15.07.2007 - 17:06 | Son Güncelleme:

  Kastamonu'nun Doğanyurt İlçesi’nde elindeki av tüfeğinin kazayla ateş alması sonucu eşinin ölümüne neden olan Mustafa Gür tutuksuz yargılanmak üzere serbet bırıkıldı.

  Eşinin cenaze namazına katılan Mustafa Gür'e, Doğanyurt Müftüsü Kemal Türksoy'un, ‘Allah katında affedilmek için 60 gün ‘Kefaret-i katl (Adam öldürme kefareti’ orucu tutması gerektiğini’ söylediği ileri sürüldü.

  Doğanyurt’un Akçabel Köyü’nde ürünlerini domuzlardan korumak için gece boyunca tarlada nöbet tutan Mustafa Gür, sabah ezanı okunurken evine döndü. Sabah namazı için eşi Habibe’yi de uyandıran Mustafa Gür'ün omzundan indirdiği tüfek kazayla ateş aldı. Av tüfeğinden çıkan domuz kurşunu mutfağın kapısını delerek, o sırada mutfakta abdest alan Habibe Gür'e isabet etti. İnebolu Devlet Hastanesi’ne kaldırılan Habibe Gür yaşamını yitirdi.

  MÜFTÜNÜN UYARISI
  Dikkatsizlik sonucu eşinin ölümüne neden olan Mustafa Gür, İnebolu Cumhuriyet Başsavcılığı’na sevk edilerek mahkemeye çıkarıldı. Mahkeme, Gür'ü tutuksuz yargılanmak üzere serbest bıraktı.

  Kaza kurşununun kurbanı olan Habibe Gür'ün cenazesi ise Akçabel Köyü’nde toprağa verildi. Cenazeye katılan İlçe Müftüsü Kemal Türksoy, acılı aileyi teselli etti ve iddiaya göre eşinin ölümüne neden olan Mustafa Gür'e “Sen bu durumda tövbe etmek ve Allah’ın affı için kefaret-i katl (adam öldürme kefareti) lazımdır. Bunun için de 60 gün peş peşe kefaret orucu tutmak gerekiyor” dedi.

  Mustafa Gür, kaza sonucu eşinin ölümüne neden olmaktan pişmanlık duyduğunu, Alah'ın affına sıınmak için 2 ay oruç tutacağını söyledi.

  Etiketler: son dakika , haberler
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı