Gündem Haberleri

  Yaratıcı Drama atölyeleri başlıyor

  Hürriyet Haber
  02.07.1999 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Borusan Kültür ve Sanat Merkezi'nin yaz dönemi etkinlikleri kapsamında, sanat eğitimcisi Uğur Dikmenoğlu tarafından yürütülen ‘‘Devinimden Sese-Sesten Müziğe’’ başlıklı bir atölye düzenlediğini daha önce duyurmuştuk. 12-16 yaş grubuna yönelik olarak ilki 29 Haziran'da gerçekleştirilen atölye, Temmuz-Ağustos aylarında da devam edecek.

  Hareket ve ses arasındaki ilişkiden yola çıkarak, katılımcıların yaratıcılık sınırlarını geliştirmeyi amaçlayan ‘‘Devinimden Sese-Sesten Müziğe’’ başlıklı atölyeye paralel olarak Uğur Dikmenoğlu ikinci bir atölye yürütecek. ‘‘Kontakt Doğaçlama/Hareket ve Ses’’ başlıklı bu atölyenin ilki 3 Temmuz Cumartesi günü 10.00-13.00 saatleri arasında Borusan Kültür ve Sanat Merkezi'nin 4. katında gerçekleştirilecek.

  Deneysel sanat ve yaratıcılığı konu alan ‘‘Kontakt Doğaçlama/Hareket ve Ses’’ atölyesi katılımcıların yaratıcılık, iletişim ve kendini ifade etme yeteneklerinin gelişimine katkıda bulunmayı amaçlıyor. Yaş sınırının olmadığı atölyeye katılım 12 kişi ile sınırlı. Disiplinlerarası sanat, sanatta yaratıcılık ve yeni açılımlar gibi konuların ele alınacağı atölyeye ‘‘kendini bir deneysel sanat atölyesine uygun gören’’ herkes katılabilir. ‘‘Kontakt Doğaçlama/Hareket ve Ses’’ atölyesi 3 Temmuz'dan başka 17-24-31 Temmuz tarihlerinde de aynı saatler arasında gerçekleştirilecek.

  <ı>Borusan Kültür ve Sanat Merkezi, İstiklal Cad. 421, Tünel-Beyoğlu. Tel: (0212) 292 06 55

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı