Gündem Haberleri

  Yaralı üsteğmenin evinde kaygılı bekleyiş

  Şahismail GEZİCİ- Mustafa DEVRİM/ELAZIĞ, (DHA)
  30.10.2007 - 14:15 | Son Güncelleme:

  SİİRT’in Pervari İlçesi Yazlıca Mevkii’nde dün buldukları sığınakta, imha etmek iserken patlayan mayınla ağır yaralanan Pervari Jandarma Komando Bölük Komutanı Üsteğmen Mehmet Bedri Aluçlu’nun Elazığ’da oturan ailesinin kaygılı bekleyişi sürüyor.

  Üsteğmen Mehmet Bedri Aluçlu’nun tedavisi Ankara’da Gülhane Askeri Tıp Akademisi’nde sürerken, Elazığ’ın Karşıyaka Mahallesi’nde oturan ailesi, gelecek iyi haberleri bekliyor. Yaralı Komando Üsteğmen Mehmet Bedri Aluçlu’nun babası Nadir Aluçlu Ankara’ya gitti. Üsteğmen Aluçlu’nun durumunun ağır olduğunu belirten amcası emekli imam Zeki Aluçlu, yeğeninin bir an önce iyileşmesi için dua ettiğini söyledi, “Yeğenim Pervari'de görevliydi. Bombayı imha ederken elinde patlamış. Bize gelen ilk bilgide iki eli kopmuş ve yüzü yanmış. Ankara’da tedavi altına alındıktan sonra babası Ankara’ya gitti” dedi.

  Üsteğmen Aluçlu’nun diğer amcası Kenan Aluçlu ise, birlik çağrısı yaparak, “Birlik ve beraberlik içinde olmamız lazım. Milletçe tek yumruk olmamız lazım. Bu işi önlemek lazım. Buna devletimiz ve milletimizin önlem alması lazım. Şehit olanlar senin benim, onun yavrularıdır. Kardeşleri, annesi, babası hastanede sağlık haberini bekliyorlar. Biz de burada bekliyoruz” diye konuştu.

  Yaralı Jandarma Komando Üsteğmen Mehmet Bedri Aluçlu’nun evli ve bir erkek çocuk babası olduğu belirtildi.

   

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı