Gündem Haberleri

  Yaralı kadın 45 dakika ambulans bekledi

  Bahattin TIKNAZ/SAPANCA (Sakarya), (DHA)
  31.10.2008 - 17:07 | Son Güncelleme:

  SAKARYA’nın Sapanca İlçesi’nde bir aracın çarpması sonucu yaralanan kadın, ilçede tek ambulans olması nedeniyle 45 dakika Adapazarı’ndan ambulans gelmesi için yol ortasında bekletildi.

  Sapanca ilçe merkezinde pazara giden 45 yaşındaki Arife Çelik, indiği otobüsün önünden yolun karşıya geçmek için adım atar atmaz, Kemalettin Erdem yönetimindeki 41 AN 776 plakalı hafif ticari aracın çarpması sonucu yaralandı. Kazayı gören vatandaşlar hemen telefonla 112'yi arayarak ambsulans istedi.

  Ancak telefondaki görevliler, ilçedeki tek ambulansın bir başka kazaya gittiğini belirtti. Bunun üzerine Adapazarı’na bilgi verildi ve oradan ambulans talebinde bulunuldu.

  Yaralı kadın yolun ortasında acı içinde kıvranırken, yardımına ilçedeki bir poliklinikte görev yapan doktor ve hemşire koştu. Doktor ve hemşire yerde kıvranan kadına ilk müdehaleyi yaptı. Yaklaşık 45 dakika sonra da Adapazarı’ndan gelen ambulansa konulan Arife Çelik Adapazarı Toyota-Sa Hastanesi’ne kaldırıldı.

  Bu arada, yaralı kadının ilçe Milli Eğitim Müdürlüğü’nde şoför olarak çalışan eşi Hakkı Çelik ile diğer vatandaşlar, 5 yıldızlı 2 oteli bulunan ve turizmiyle ön plana çıkan Sapanca’da sadece bir ambulans bulunmasını eleştirdi.

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı