Gündem Haberleri

  Yaralanan 5 kişiyi vatandaşlar çıkarıp, yola dizdi

  Abdurrahman CENGİZ/İSTANBUL, (DHA)
  20.07.2007 - 11:38 | Son Güncelleme:

  İSTANBUL'da, TEM yolunun Habipler Kavşağı'nda bu sabah meydana gelen kazanın ardından tam bir can pazarı yaşandı. Kamyonete çarpan otomobildeki 5 kişi yaralandı. Ekiplerin, trafik sıkışıklığı nedeniyle gecikmesi üzerine, vatandaşlar yaralıları kurtarmaya çalıştı. Araç içinde sıkışan yaralılar bilinçsiz şekilde sıkıştıkları yerden çıkarılıp yolun üzerine dizildi.

  İşte TEM'deki kazadan fotoğraflar...

  Kamyonete çarpan otomobildeki 5 kişi yaralandı. Ekiplerin, trafik sıkışıklığı nedeniyle gecikmesi üzerine, vatandaşlar yaralıları kurtarmaya çalıştı. Araç içinde sıkışan yaralılar bilinçsiz şekilde sıkıştıkları yerden çıkarılıp yolun üzerine dizildi.

  Kaza, saat 06.30 sıralarında meydana geldi. Bir otobüsün sıkıştırdığı 34 MHS plakalı hal kamyonetin şoförü Abidin Yalçın direksiyonu sağa kırınca, sağ şeritten gelen 34 MDH 90 plakalı, Murat Aktaş yönetimindeki Şahin marka otomobil duramayarak kamyona çarptı. Kazada, otomobildeki, 5 kişi yaralanırken, kamyonet şoförü Yalçın ve yanındaki bir çocuk yaralanmadı.

  Ekiplerin olay yerine geç gelmesi nedeniyle vatandaşlar yaralıları kurtarmaya çalıştı. Araç içinde sıkışan yaralılar ise bilinçsiz bir şekilde sıkıştıkları yerden kurtarılmaya başlandı. Aynı şirkette çalıştıkları ve işe gittikleri öğrenen 5 yaralı, yolun üzerine dizildi. İlk yardım bilgisi olmayan vatandaşlar, yerde acı içinde kıvranan yaralılara su içirdi.

  Yaklaşık 45 dakika sonra olay yerine ulaşan ambulanslar ters yönden gelince iş yine vatandaşlara düştü. Vatandaşlar ambulansın geçişi için trafiği kesti. Kamyonet şoförü Abidin Yalçın, hal yoluna gireceğini ancak bir otobüs kendisini sıkıştırınca zorunlu olarak yolun sağına kıvrılmak zorunda kaldığını söyledi. 2'si ağır 5 yaralı, çevredeki hastanelere kaldırıldı.

   

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı