Gündem Haberleri

  Yapar gibi görünen sahtekarlardan değiliz

  Hürriyet Haber
  02.08.2012 - 19:39 | Son Güncelleme:

  CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, AK Parti hükümetinin dış politikasına eleştirilerini, “Atatürk dış politika için, ‘Büyük hayaller peşinde koşan, yapamayacağımız şeyleri yapar gibi görünen sahtekar insanlardan değiliz’ diyor” diyerek sürdürdü.

  Ateşli taraftarıyız

  Kılıçdaroğlu, Atatürk’ün, “Türkiye’nin güvenliğini amaçlayan, hiçbir milletin aleyhinde olmayan bir barış doğrultusu, bizim daima ilkemiz olacaktır. Komşularımızla ve bütün milletlerle ilişkilerimiz ciddi, samimi barış ve güvenlik fikrine dayalı olarak gelişmektedir. Biz, milletlerarası ilişkilerde karşılıklı güven ve saygıyı hedef tutan açık ve samimi politikanın en ateşli taraftarıyız” şeklinde devam eden sözlerini Twitter hesabından yayınladı.

  Barış ve kardeşlik

  Kılıçdaroğlu, Atatürk’ün sözlerinin ardından ise, “Atamızın ve ilk genel başkanımızın çizdiği bu çerçeve hala tarihsel önemde ve değerdedir. Biz bu ilke ve yaklaşıma sonuna kadar bağlıyız. Ülkeler ve halklar arasında çatışmaların, savaşların, kıyımların tarafında değil, barışın, kardeşliğin ve özgürlüğün tarafındayız” değerlendirmesini yaptı.

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı