Gündem Haberleri

  Yapanı buluruz

  Mustafa KÜÇÜK-Sefa ÖZKAYA-Arda AKIN-Ayşegül USTA-Seyit ERÇİÇEK-Emin GENÇ / İSTANBUL
  27.05.2011 - 00:00 | Son Güncelleme:

  İstanbul Etiler’de köprü altına elektrikli bisikletle bırakılan bombanın patlaması sonucu 2’si ağır 8 kişi yaralandı. Olay yerinde inceleme yapan Emniyet Müdürü Çapkın “Halkımızın içi rahat etsin mutlaka buluruz bunu” dedi.

  OLAY YERİNDEN İLK FOTOĞRAFLAR

  DÜNYA PATLAMAYI BÖYLE GÖRDÜ / FOTO GALERİ


  Yerden seken parça bacağını kopardı

  ETİLER’deki Koç Köprüsü’nün altına elektrikli bisikletle bırakılan parça tesirli bomba dün saat 08.58’de patladı. O sırada otomobiliyle köprünün altından geçen Ayten Bal’ın bacağı parçalandı, kaburgaları kırıldı. 41 yaşındaki yaya Yazgülü Şubatlıoğlu’nun ise vücudunda ağır yanıklar oluştu. Biri polis memuru 6 kişi de patlamanın etkisiyle etrafa savrulan taş, beton ve cam parçalarından hafif yaralandı. Akmerkez girişine yaklaşık 100 metre, Etiler Polis Okulu’na ise 500 metre uzaklıktaki Koç Köprüsü’nün altına bırakılan elektrikli bisiklete monte edilmiş bomba patladığında köprünün altından iki İETT otobüsü, bir taksi ve iki otomobil geçiyordu. Sesi yaklaşık 1 kilometrelik uzaklıktan duyulan patlamanın ardından olay yerine çok sayıda polis ve sağlık ekibi sevk edildi. Yaralanan Ayten Bal, Ceyhan Mercan, İETT şoförü Seyfi Erdem, polis memuru Huzeyfe Erdem, Yazgülü Şubatlıoğlu, Sami Işık ve Agop Demir çevredekilerin yardımıyla Okmeydanı ile Şişli Etfal Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne kaldırıldı.

  İŞTE ETİLER'DEKİ PATLAMA ANI / WEB TV

  PATLAMANIN OLDUĞU YER / WEB TV

  Olası ikinci bomba ihtimaline karşı jammer’la cep telefonu sinyallerini kesen ve bölgeyi güvenlik şeridiyle çeviren polisler, detaylı bomba araması yaptı. Etrafa saçılan tüm parçalar, olay yeri inceleme ekipleri tarafından büyük bir özenle toplandı. Bu sırada İstanbul özel yetkili Cumhuriyet Başsavcı Vekili Fikret Seçen ve İstanbul Emniyet Müdürü Hüseyin Çapkın da olay yerine gelerek incelemelerde bulundu. Çapkın şunları söyledi: “Çok büyük çapta bir patlayıcı değil ama çok küçük de değil. Orta şiddette bir patlayıcı. Etiler Polis Okulu’nun çok yakın olması, polis okuluna dönük denilebilir belki. Onu araştıracağız. Teknik yönü ve söylediğimiz yönler araştırılıyor elbette. Bu kimsenin yanına kalmaz. Mutlaka buluruz. Bulunur. Halkımızın içi rahat etsin mutlaka buluruz bunu. Tesellimiz ölen hiç kimsenin olmamasıdır.”

  OLAY YERİNDEN İLK GÖRÜNTÜLER / WEB TV

  Patlama sırasında köprünün altından geçen ancak yara almadan kurtulan taksi şoförü Yalçın Demirkan yaşadıklarını, “Tam patlama sırasında İETT otobüsü bombayla benim arama girdi. O olmasaydı bütün cam kırıkları bana gelecekti. Ben aracımda yalnızdım. Müşteri yoktu. Patlamadan sonra panik oldu. Yoldan geçen insanlar kaçmaya başladı. Otobüsten inip kaçmaya başladı. Ben hemen taksiden inip Akmerkez tarafına kaçmaya başladım. Büyük panik vardı. Yaralıları fark edemedim” diye anlattı.

  BOMBAYI BU BİSİKLETE KOYDULAR / WEB TV 

  PKK’yı gösteriyor

  İÇİŞLERİ Bakanı Osman Güneş şüphelerin şu an için PKK’yı gösterdiğini belirterek, “Ancak kesin olarak söyleyebilmemiz için kriminal laboratuvar çalışmalarının ve arkadaşlarımızın detay çalışmalarının sonuçlanması lazım. Kullanılan yöntemler belli bir terör örgütünü işaret ediyor. Benzer yöntemlerle geçmişte karşılaştığımız olaylar var” dedi. Bu arada terörün insanlık suçu oluduğunu belirterek saldırıyı kınayan CHP Lideri Kılıçdaroğlu bugün patlamada yaralananları ziyaret edecek.

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı