Gündem Haberleri

  Yapabileceğimizi zaten yaptık

  Serkan AKKOÇ/İSTANBUL (DHA)
  07.12.2009 - 00:11 | Son Güncelleme:

  ABD Başkanı Barack Obama’nın davetlisi olarak dün ABD’ye giden Başbakan Tayyip Erdoğan, ABD’nin, Türkiye’den Afganistan’da savaşacak asker talebi bulunduğunun hatırlatılması üzerine, “Zaten silahlı kuvvetlerimiz talep gelmeden 700 askeri 1750 civarına çıkardı ve şu anda biz orada yapabileceğimizi yapmış durumdayız” diye konuştu.

  Aslan paşamız bizimle bundan doğalı olamaz

  ABD ziyaretine Genelkurmay İkinci Başkanı Orgeneral Aslan Güner’in de katılacağını dile getiren Başbakan Erdoğan, bu konuda da şunları söyledi: “Daha önce 5 kazım 2007’deki ABD ziyaretimizde de aynı şekilde Genelkurmay İkinci Başkanı Orgeneral Ergun Saygun paşamız vardı. Şu anda Aslan paşamızla beraber bu seyahati yapıyoruz. Gündemimizde Afganistan, Irak var. Tüm bunların hepsi oralarda konuşulacak. İşin içinde ehli olan TSK temsilcilerinin de olmasından daha doğal bir şey olamaz” dedi.

  Erdoğan, ABD Başkanı Barack Obama’nın davetlisi olarak özel ANA uçağı ile dün 11.55’te bu ülkeye hareket etti. Başbakan Erdoğan’ı Atatürk Havalimanı Devlet Konukevi’nden Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım, İstanbul Valisi Muammer Güler, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, İstanbul Emniyet Müdürü Hüseyin Çapkın ve diğer ilgililer uğurladı.
  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı