Gündem Haberleri

  'Yanlış yapan pişman olacak'

  Gizem KARAKIŞ / ÇANKIRI
  17.12.2017 - 21:54 | Son Güncelleme:

  BAŞBAKAN Binali Yıldırım, İslam ülkelerinin Doğu Kudüs’ü Filistin’in başkenti olarak tanıdığını hatırlatarak, “Bu kararın arkasında sonuna kadar Türkiye olarak duracağımızdan hiç kimsenin şüphesi olmasın. Kudüs’te yanlış hesap yapanlar sonunda pişman olacak” dedi.

  Partisinin Çankırı’daki 6. Olağan İl Kongresi’ne katılan ve boynuna poşu takarak kürsüye çıkan Yıldırım, özetle şunları söyledi:

  KEYFİ KARAR

  “Müslümanların ilk kıblesi Kudüs hakkında biliyorsunuz ABD Başkanı keyfi bir karar aldı. Kudüs’ü İsrail’in başkenti olarak ilan etti. Biz de bu haksız, bu hukuksuz kararı asla tanımayacağımızı ve bu kararın yok hükmünde olduğunu Recep Tayyip Erdoğan, milletin adamı bütün dünyaya ilan etti. Bölgemiz hakkında böyle tek taraflı, keyfi kararlar almak hiç kimsenin hakkı değildir. Sayın Cumhurbaşkanımızın başkanlığında İslam İşbirliği Teşkilatı İstanbul’da toplandı ve tarihi kararlar aldı. Kudüs’e, Filistin’e sahip çıktık, ‘Filistinliler sahipsiz değildir’ dedik. Bu kararın arkasında sonuna kadar Türkiye olarak duracağımızdan hiç kimsenin şüphesi olmasın. Bu bölgede, Kudüs’te yanlış hesap yapanlar sonunda pişman olacaktır.” 

  ‘ZURNANIN TIS DEDİĞİ YER...’

  Yıldırım, törende konuşurken, bir bardak su ve ses kısılmasına karşı özel karışımdan oluşan bir içecek hazır bulundu. Yıldırım sesi kısılınca, “Bu da zurnanın tıs dediği yer. Sesim çıkmasa da gönülden gelen bir sesle sizlere hitap etmeye devam edeceğim” dedi.

  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı