Gündem Haberleri

  Yanlış verilen kan öldürdü

  Hürriyet Haber
  05.01.1999 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Bursa Onkoloji Hastanesi'nde akciğer kanseri ameliyatı olduktan 2 gün sonra ölen 5 çocuk babası emekli 68 yaşındaki Kasım Konuk'a yanlış kan verildiği ortaya çıktı. Hastalarının ameliyattan sonra ani ölümüyle şoke olan Konuk'un ailesi, ölümün doktorun yanlış kan vermesinden kaynaklandığını öne sürdü. Babasına A RH pozitif kan yerine AB RH pozitif kan verildiğini belirten Hasan Konuk, ölümden sorumlu tuttuğu Dr. Alp Gürel'le tartıştı.

  Doktora isyan

  ‘‘Kızılay ve Uludağ Üniversitesi babamın kanını A RH pozitif olarak belirlemişti. Neden yanlış kan verdin’’ diye isyan ettiği doktorun ameliyattan hemen sonra da tatile çıktığını söyleyen Konuk, doktorun acil durumdaki hastalarını zor durumda bıraktığını iddia etti. Dr. Alp Gürel ise ölüm olayında kendi kusurunun bulunmadığını savundu. Konuk'un cesedi otopsi için Adli Tıp Kurumu'na kaldırıldı.

  Doktor: Kusurum yok

  Onkoloji Hastanesi'nde ameliyat olan emekli Kasım Konuk öldü. Hasta-ya yanlış kan vermekle suçlanan Dr. Alp Gürel olayda kusurunun olmadığını söyledi.  Etiketler: son dakika , haberler
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı