Gündem Haberleri

  Yanlış iğne felç etti iddiası

  Songül KORKMAZ/SİNOP, (DHA)
  06.06.2013 - 15:05 | Son Güncelleme:

  SİNOP’ta oturan 28 yaşındaki Turgut Karaca, bel ağrısı şikayeti ile gittiği Atatürk Devlet Hastanesi acil servisinde yapılan iğne sonucu felç kaldığını iddia etti. Hastane Başhekimi Uzman Dr. Bekir Keser, soruşturma açıldığını ve gerekenin yapılacağını söyledi.

  Sinop’ta belinden rahatsızlanan ve ağrıları nedeniyle ailesi tarafından yaklaşık 20 gün önce Atatürk Devlet Hastanesi acil servisine götürülen 2 çocuk babası Turgut Karaca iddiaya göre, hastanede bir hemşire tarafından yapılan ağrı kesici iğne sonucu sakat kaldı. Sol bacağının yapılan iğne sonucu felç olduğunu öne süren bir ekmek fırınında işçi Turgut Karaca, "Sol ayağımı kullanamadığımdan işe gidemiyorum. Ailem perişan oldu. Türkiye’de insan hayatı bu kadar ucuz olmamalı. Hakkımı sonuna kadar arayacağım. Sorumluları mahkemeye vereceğim" dedi.

  Yapılan tetkik ve çekilen MR sonucunda ayağının sinir sıkışması nedeniyle yüzde 80 felç olduğunu söyleyen Turgut Karaca, "Doktorlar bana bunu söyledi ve ameliyat olmam gerektiğini belirtti. Ben de hemen ameliyata alındım. Ameliyat sonrası aradan 20 gün geçmesine karşın ayağımda hiçbir düzelme olmadı. Fizik tedavi uygulanmaya başlandı. İki haftadır fizik tedavisi görüyorum. Şifa için gittiğim hastanede felç oldum" diye konuştu. Hastane Başhekimi Uzm.Dr.Bekir Keser ise, şikayet üzerine soruşturma başlattıklarını, soruşturmanın sonucuna göre gereken işlemlerin yapılacağını söyledi.

   

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı