GeriGündem Yanlış ateş 2 köylü öldü
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  15
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Yanlış ateş 2 köylü öldü

Yanlış ateş 2 köylü öldü
refid:15167430 ilişkili resim dosyası

Hatay’ın Çardak Yaylası’nda, kekik toplamaya giden 4 köylüyü terörist sanan güvenlik güçleri, ateş açtı. 2 kişinin yaşamını yitirdiği olayın ardından açıklama yapan Hatay Valisi Lekesiz, “Çok üzgünüz” dedi.

GÜVENLİK güçleri, Hatay’ın Hassa İlçesi’ne bağlı Çardak Yaylası’nda, kekik toplamaya giden 4 köylüyü terörist sanıp ateş açtı. Olayda 2 kişi öldü, 1 kişi yaralandı, 1 kişi kendini dere yatağına atarak kurtuldu.

Çardak Yaylası’nda oturan İbrahim Yalçın (60), Mustafa Fil (62), Ali Dalmış (61) ve Mehmet Sak (70), dün 10.00 sıralarında Amanos Dağları eteğindeki Dedemli Köyü Şekerim Deresi mevkisine kekik toplamaya gitti. Bölgede PKK’lı teröristlere karşı konuşlanan güvenlik güçleri, kekik toplayan köylüleri terörist sanarak ateş açtı. Olayda köylülerden Mustafa Fil ile Ali Dalmış ölürken, Mehmet Sak yaralandı. Olayda ölen 2 köylünün cenazeleri yayladan indirilip köye getirilirken, ayağına isabet eden kurşunla yaralanan Sak hastanede tedaviye alındı. Hatay Valisi Mehmet Celalettin Lekesiz, “Olaylardan dolayı çok üzgünüz” dedi.

İlk aşamada kayıp olarak aranan ve öğleden sonra ilçeye dönen İbrahim Yalçın, yaşananları şöyle anlattı: “Hep birlikte kekik toplamaya gitmiştik. Ormanlık alanda yoğun kurşun yağmuru altında kaldık. Ben kendimi yakındaki dere yatağına attım. Silah sesi kesilene kadar bekledim. Sonra da oradan kaçtım. Yaklaşık 15-20 dakika sürdü. Arkadaşlarımın durumunu bilmiyordum.”
Yorumları Göster
Yorumları Gizle