GeriGündem Yanımızda ol
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  1
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Yanımızda ol

Yanımızda ol
refid:17474085 ilişkili resim dosyası

TÜRKİYE’nin Bingazi Başkonsolosluğu önünde toplanan bir grup Libyalı, Başbakan Tayyip Erdoğan’a “Libya halkının yanında yer alması” çağrısında bulundu. Erdoğan'ın, Libya lideri Muammer Kaddafi'nin yanında yer aldığını öne süren bir grup, Türkiye'den yardım talep etmediklerini belirterek, konsolosluktaki Türk bayrağının indirilmesini istedi.

 

TÜRK KONSOLOSLUĞU ÖNÜNDE EYLEM / FOTO GALERİ  

 

KONSOLOSLUK TABELALARINI BÖYLE SÖKTÜLER / WEB TV

 

ŞÜKRAN TÜRKİYE   

 

Muhaliflere ait bayraklar ile Fransa, Kanada, İngiltere ve Katar gibi ülkelerin bayraklarını da taşıyan göstericiler, "Libya halkı hürriyet istiyor, Türkiye nerede", "Misrata'da halk öldürülüyor, Erdoğan silahlanmaya karşı çıkıyor" ve "Şehitlerin kanı boşa mı akıyor" şeklinde sloganlar attı. 

 

Grup adına açıklama yapan Muhammed Bayku, Erdoğan'ı, muhaliflere destek vermediği ve muhaliflerin silahlandırılmasına karşı çıktığı gerekçesiyle eleştirdi. Erdoğan'ın kendilerini hayal kırıklığına uğrattığını söyleyen Bayku, Erdoğan'a, "Libya halkının yanında yer alması" çağrısında bulundu.

 

2 saat süren gösteride bazı silahlı eylemciler Konsolosluğa ait Türk bayrağını indirmeye çalıştı, Türkçe, Arapça ve İngilizce yazılı pankartlar taşıdı. Silahlı bir grup konsolosluğun tabelalarını söktü. Türk Kızılayı tarafından Libya'ya gönderilen 290 ton yardım malzemesini taşıyan geminin de Bingazi Limanı'na yanaştırılmadığı, açıkta bekletildiği bildirildi.

Haber Yorumlarını Göster
Haber Yorumlarını Gizle