Gündem Haberleri

  Yangında 420 ton mısır sapı balyası kül oldu

  Tolunay DUMAN/TARSUS,(Mersin), (DHA)
  18.09.2012 - 00:00 | Son Güncelleme:

  MERSİN’in Tarsus İlçesi’nde bir çiftlik evinin önünde çıkan yangında 320 ton Mısır sapı balyası ve 100 ton Mısır Silaj balyası kül oldu.

  Olay, saat 18.50 sıralarında ilçeye bağlı Alifakı Köyünde Hüseyin Şahbaz’a ait çiftlik evinin önünde meydana geldi. Çiftlik evinin önünde istif halindeki bin 600 mısır sapı balyaları ve silajlık mısır balyalarına, iddiaya göre yoldan geçen saman balyası yüklü bir kamyonun kasasında yüklü olan balyaların, elektrik tellerine teması nedeniyle çıkan kıvılcımların sıçraması üzerine yangın çıktı. Yangını fark eden köylüler durumu jandarma ve itfaiye ekiplerine bildirdi.

  MERSİN'DE ÜZEN YANGIN / FOTO GALERİ

  FERYAT ETTİ

  Rüzgar nedeniyle yangın hızla büyürken Tarsus Belediyesi İtfaiye ekipleri yangına 4 itfaiye arozöz’ü ile müdahale etti. Ekiplerin yetersiz kalması üzerine Mersin Belediyesi İtfaiye ekiplerinden takviye ekip istedi. Yangının içinde 20 büyükbaş hayvanın bulunduğu ahırı tutuşturması üzerine 2 büyükbaş hayvan telef olurken diğer hayvanlar köylüler tarafından kurtarıldı. Oğluna ait çiftlikte balyalarının yandığını öğrenerek yangın mahalline gelen 68 yaşındaki Makbule Şahbaz göz yaşları içinde "Of of yanmasın. Ne olur söndürün diye feryat" etti.

  Yangında her biri 200’er kilo olan bin 600 adet mısır sapı balyasının ve hayvan yemi olarak kullanılan 100 ton mısır silaj balyasının yandığı ve 2 adet büyükbaş havanın telef olduğu belirtildi. Yaklaşık 450 Bin TL’lik maddi hasar olduğu belirtilen yangınla ilgili soruşturma başlatıldı.

   

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı