Gündem Haberleri

  Yangında 2 bin 400 ton pamuk ve elyaf kül oldu

  M. Nuri ŞİRİN/KAHRAMANMARAŞ, (DHA)
  11.02.2011 - 18:50 | Son Güncelleme:

  KAHRAMANMARAŞ’ta yan yana bulunan iki tekstil fabrikasında dün gece çıkan yangında 2 bin 400 ton pamuk ve elyaf yandığı, makinelerin de tamamına yakınının kullanılmaz hale geldiği belirtildi.

  Dün saat 19.00 sıralarında Kahramanmaraş- Gaziantep Karayolu üzerindeki UNTAŞ Tekstil Fabrikası’nın deposunda başlayan yangın, kısa sürede büyüyüp, hemen yanındaki EDETEKS Tekstil Fabrikası’na sıçradı. Kahramanmaraş Belediyesi, Orman Bölge Müdürlüğü ve çevre illerden itfaiye ekiplerinin müdahale ettiği yangın, sabah saatlerinde kontrol altına alınabildi.

  Alevlerin yangın bölgesine yakın olan akaryakıt istasyonuna sıçramaması için itfaiye ekipleri büyük çaba sarf etti. Gün boyu soğutma çalışmalarının sürdüğü iki fabrikadaki maddi zararın tespiti için çalışmalara başlanırken, Kahramanmaraş Belediyesi İtfaiye Müdürlüğü yetkilileri UNTAŞ’ta 2 bin, EDETEKS’te de 400 ton olmak üzere toplam 2 bin 400 ton pamuk ve elyafın yandığını ve zarar gördüğünü belirtti. İtfaiye yetkilileri, yangının çıkış nedeni ve maddi zararın tespiti çalışmalarının yangının tamamen söndürülmesinin ardından başlatılacağını bildirdi.

  Etiketler: son dakika , haberler
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı