GeriGündem Yangın söndürme uçağı düştü: 3 yaralı
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  12
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Yangın söndürme uçağı düştü: 3 yaralı

Yangın söndürme uçağı düştü: 3 yaralı
refid:7425085 ilişkili resim dosyası

İSTANBUL Büyükşehir Belediyesi Afet Koordinasyon Merkezi (AKOM) tarafından kiralanan yangın söndürme uçağı, Çatalca'da düştü. Kazada, uçakta bulunan Türk, Yunanlı ve İtalyan mürettebat yaralandı.

UÇAĞIN FOTOĞRAFLARI İÇİN TIKLAYIN

AKOM tarafından kiralanan CL-215 tipi yangın söndürme uçağı, DÜN saat 16.00 sıralarında keşif uçuşu yapmak için havalandı. Uçak, saat 18.15 sıralarında Çatalca semalarında henüz belirlenemeyen nedenle Terkos Gölü'ne düştü. Sahile 20 metre uzaklığa gürültüyle düşen uçakta bulunan Yunanlı Papanastasion Vasilesion, İtalyan Geoanni Silva ve Türk Sami Fırat Öneş yaralandı. Yaralılardan Vasilesion ve Silva kendi imkanlarıyla uçaktan çıkmayı başarırken, Öneş ise kazadan kısa süre sonra olay yerine koşan köylüler tarafından kurtarıldı.

Yaralılardan Bölgeye gelen ambulanslar, Yunanlı Papanastasion Vasilesion ile İtalyan Geoanni Silva, ambulansla Çatalca Devlet Hastanesi'ne, durumu ağır olan Sami Fırat Öneş ise İnternational Hospital’a kaldırdı.

İlk tedavileri Çatalca Devlet Hastanesi'nde yapılan yabancı uyruklu yaralılardan Silva Bakırköy Devlet Hastanesi'ne, kaza şokunu üzerinden atamadığı ifade edilen Vasilesion ise Bakırköy Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesi'ne sevk edildi. Silva ile Giovanni’nin vücutlarının çeşitli yerlerinde kırıklar olduğu kaydedildi.

YARALI PİLOTLARIN YARDIMINA KÖYLÜLER KOŞTU

Kaza yerine ilk ulaşan Celep Köyü Muhtarı Mehmet Özer, kaza öncesi uçaktan yayılan siyah bir dumanın gökyüzünü kapladığını söyledi. Muhtar Özer, “Saat 17.00 sıralarında köye geldim. Kahveye oturdum. Sonra siyah dumanı gördüm ve ormancıyı aradım. Bazı arkadaşlarla yola çıktık. Yolun yarısına gelince karakoldan ‘Helikopter düştü’ diye telefon geldi. Olay yerine geldiğimizde yangın söndürme uçağının düştüğünü gördük. 3 Yaralı vardı. Birisi uçakta, diğer ikisi kıyıdaydı. Bir arkadaş uçaktaki yaralıyı çıkardı. Ambulans olay yerinden 2 kilometre uzakta bekledi. Biz araçlarla yaralıları ambulansa kadar taşıdık” dedi.

False
Haber Yorumlarını Göster
Haber Yorumlarını Gizle