Gündem Haberleri

  Yangın, saldırı planımı bozdu

  Ayşegül USTA / İSTANBUL
  04.08.2006 - 00:00 | Son Güncelleme:

  İstanbul'da da 15 ve 20 Kasım 2003 tarihlerindeki bombalı saldırıların ardından terör örgütü El Kaide’nin Türkiye yapılanmasıda üst düzey yönetici olduğu iddiasıyla yargılanan Loui Sakka, ilk kez ifade verdi.

  İstanbul 10. Ağır Ceza Mahkemesi’nde dün hakim karşısına çıkan Sakka, Halep doğumlu olduğunu, Eczacılığı bitirdiğini ve 7 dil bildiğini söyledi. Kimlik tesbitinde ayağa kalkan Sakka, kadın hakim Fevziye Bacak’a, "Size saygımdan değil, önümdeki engelleri aşmak için ayağa kalkıyorum" dedi. Antalya’ya gelen İsrail gemilerine saldırı planladığını da itiraf eden sanık şöyle konuştu:

  "Takdiri ilahi, elektrik kontağından evimde yangın çıktı. Polis evime geldiğinde İsrail gemilerini hedef aldığımı öğrendi."

  Sakka, İstanbul’daki saldırılarla ilişkisi olmadığını, "Sivil öldürmek tarzımız değil" sözleriyle savundu. Savunmasında ayetler okuyan Sakka, hakime "Benim tercümemin tutanaklara geçmesini istiyorum, ne bileyim belki sen Zekeriya Beyaz’ın tercümesine bakarsın" diye konuştu. Gülüşmeler olunca Mahkeme Başkanı Bacak, sanığı "Ciddi konuş, espri yapma" diye uyardı. Daha sonra soru sorarken ayağa kalkmayıp bacak bacak üstüne atan Sakka, kadın hakim tarafından salondan atıldı.

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı