Gündem Haberleri

  Yanarak ölen küçük İngilizin ailesi kampanya başlattı

  LONDRA/ANKARA(ANKA)
  01.07.2007 - 11:52 | Son Güncelleme:

  Geçen yıl Didim’deki bir tatil köyünde animasyon gösterisi sırasında çıkan yangından aldığı ağır yaralar sonucunda ölen 6 yaşındaki İngiliz Eden Galvani-Skeete’nin annesi Elli Galvani, AB standartlarına uygun, “daha güvenli tatiller” için kampanya başlattı.

  Korkunç bir biçimde yanan küçük Eden’in annesi Elli Galvani, İngiliz seyahat acentalarını “Avrupa’da sadece AB sağlık ve güvenlik standartlarına uyan” yerleri için tur satmaya ikna etmek ve tatil yapmak isteyen İngiliz ailelerine danışmanlık yapmak üzere bir vakıf kurdu.

  İngiltere’de Pazar günlerinde yayınlanan The Observer gazetesine göre, Elli Galvani, insanların yurt dışında yaşayabileceği trajediler için tamamen hazırlıksız olduğunu belirtti. Galvani, “Ailemin güvende olduğunu sanıyordum çünkü tamamen kapalı bir tatil yerini seçmiştim. Ancak ben kaçırılma olasılığı gibi konuları düşünerek zamanımı kaybederken istatistiklere göre gerçekleşme olasılığı daha büyük olan riskleri düşünmedim” diye konuştu.

  Söz konusu tatil köyünde geçen yılın Temmuz ayında bir animatörün elindeki metil alkol şişesinin yere düşmesi üzerine çıkan yangın, altısı çoçuk 9 kişinin yaralanmasına neden olmuş, ağır yaralanan çocuklardan Eden Galvani-Skeete de iki gün sonra hastanede ölmüştü.

  Didim’deki olaya ilişkin davanın ikinci duruşması ise, Söke Ağır Ceza Mahkemesi, 28 Haziran’da yapıldı. Elli Galvani ve eşi Francis’in hazır bulunduğu davada, animatör T.A tutuksuz yargılanıyor.

   

  Etiketler: son dakika , haberler
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı