Gündem Haberleri

  Yanan Sıla, 6 hastane gezdi pazarlıkla tedaviye alındı

  Hasan ÖRNEKOĞLU
  15.05.2008 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Oyun oynarken üzerine kaynar su dolu demlik deviren 14 aylık Sıla Temur, feci şekilde yandı. İstanbul’da götürüldüğü 5 hastanenin kapısından geri çevrilen talihsiz çocuk, acı içinde kıvranmasına rağmen ancak 8 saat sonra, 6’ncı hastane-de pazarlıktan sonra yoğun bakımda tedavi altına alındı.

  KÜÇÜKÇEKMECE’de Halkalı Mahmutbey Mahallesi’nde oturan Erhan ve Habibe Temur’un 14 aylık kızları Sıla Temur, önceki gün oyun oynarken annesinin masanın üzerine bıraktığı kaynar su dolu demliği üzerine devirdi. Sıla’ya ilk müdahale evlerinin yakınındaki Özel İstanbul Hospital’da yapıldı. 1’inci ve 2’nci derece yanık teşhisi konulan Sıla, buradan Yenimahalle Doğum Evine ile Dr. Sadi Konuk Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne götürüldü.

  "Yanık ünitesi ile yoğun bakımda yer olmadığı" için İÜ İstanbul Tıp Fakültesi Hastanesi ile Vakıf Gureba Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne götürülen Sıla buralarda da aynı gerekçelerle kabul edilmedi. Sıla Temur’a getirildiği Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Hastanesi’ne yanık ilk yardımı yapıldı. Ancak burada yanık yoğun bakım ünitesinde yer olmadığı belirtildi. Doktorlar Özel TEM Hospital’da yer olduğunu belirledi.

  Ücret pazarlığı

  Hastane görevlileri, Sıla’nın 5 gün yoğun bakımda kalması gerektiğini ve bunun 8 bin 500 YTL tutacağını söyledi. Askerden yeni gelen ve 2 aylık sigortalı olan Erhan Temur, bu paranın SSK’dan karşılanmayacağını öğrendi. Bir şirkette kurye olarak çalışan Temur, komşularından borç para aldı. Doktorlar, Sıla’nın ambulansla sevk edilmesini istedi. Özel ambulansa verecek parasının kalmadığını belirten Erhan Temur, doktorlarla 112 Acil Servisi’ni arayarak yardım istedi. Doktor eşliğinde ambulansa bindirilen Sıla, 8 saat sonra gelinen 6’ncı hastanede tedavi altına alındı.

  /images/100/0x0/55eb404bf018fbb8f8b51261Bu nasıl vicdan

  Uzun süren hastane eziyetinin ardından kızını tedavi altına aldırmayı başaran Erhan Temur, "Kızımın gözümün önünde acı içinde kıvranması beni çok üzdü. Hiçbir hastanenin yoğun bakım ünitesinde yer olmamasını anlayamıyorum. Hele ki özel bir hastanenin paralarının bir kısmını ödediğim halde bütün parayı almadan pazarlık yaparak kızımı tedavi etmemeleri beni çok üzdü. Bu nasıl bir vicdan anlamıyorum" dedi.
  Etiketler: son dakika , haberler
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı