Gündem Haberleri

  Yamaç paraşütünde bayram indirimi

  Erdoğan CANKUŞ/FETHİYE (Muğla), (DHA)
  03.10.2008 - 15:16 | Son Güncelleme:

  BAYRAM tatilini dünyanın en gözde yamaç paraşütü merkezi olan Ölüdeniz’de geçiren yerli turistler 90 YTL'ye yamaç paraşütü ile gökyüzünün keyfini çıkarıyor.

  Yamaç paraşütü ücretini yerli turist için 90 YTL düşüren yamaç paraşütü şirketleri, bayram bereketi yaşadı. Özellikle kadın tatilciler yamaç paraşütüne büyük ilgi gösterdi.

  Yaz mevsimi boyunca 100- 120 Euro’ya Babadağ’dan Ölüdeniz’e uçuş yaptıran yamaç paraşütü şirketlerinden bazıları bayram tatilinde Ölüdeniz’i tercih eden yerli turistin uçma keyfini yaşaması için 90 YTL’ye uçuş yaptırdı. 1970 metrelik Babadağ’ın yanı sıra müşterinin isteğine göre 1100 metre yüksekliğindeki Kirme mevkiinden uçuş yaptıran şirketler aşırı talep nedeniyle günlük sortilerini de 2 sorti fazlaya çıkarttı.

  Kadınların yoğun ilgi gösterdiği uçuşlar sırasında heyecan yaşatılırken, şirket yetkilileri ilk kez bu kadar çok yerli müşteri talebi ile karşılaştıklarını, uçma keyfi yaşatmak için fiyatı 90-100 YTL’ye kadar düşürdüklerini belirtti.

  Babadağ’dan uçtuktan sonra gökyüzünde 25 dakika kalan, Ölüdeniz’in muhteşem güzelliğini gökyüzünden izleyen yerli turistler, daha önce böyle biri heyecan yaşamadıklarını söyledi. Ölüdeniz’de uçma hayalini gerçekleştirdiğini kaydeden tatilciler, gökyüzünden ne kadar güzel olduğunu görme fırsatı bulduklarını kaydetti.

  Pilotlar da ilk kez bu kadar çok Türk müşteri ile uçtuklarını, son bir haftadır günde 5- 6 sorti yaptıklarını belirterek, 10 müşteriden 8’inin Türk olduğunu söyledi.

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı