Gündem Haberleri

  Yalova'da kuş gribi şüphesi

  Hürriyet Haber
  07.01.2006 - 09:37 | Son Güncelleme:

  Yalova'da “kuş gribi” şüphesiyle Devlet Hastanesi'ne başvuran aynı aileden 5'i çocuk 7 kişi, İstanbul'da bulunan Haseki Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne getirildi.

  Bir süre önce Iğdır'dan Yalova'ya gelen Manoz ailesinden Hakim, Sultan, Mehmet Ali, Yılmaz, Seher, Fatma ve Ferhat, “kuş gribi” şüphesiyle Yalova Devlet Hastanesi'ne başvurdu.

  Yalova Devlet Hastanesi'nden bir ambulansla İstanbul'a gönderilen bu kişiler, gece saatlerinde Haseki Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne getirildi.

  Bu kişileri taşıyan ambulansta bulunan Dr. Güvenç Diner, basın mensuplarının soruları üzerine, Yalova Devlet Hastanesi'nde görevli olduğunu belirterek şöyle konuştu:“Bir süre önce Iğdır'dan Yalova'ya gelen aile dün akşam saatlerinde yüksek ateş ve öksürük gibi şikayetlerle hastanemize başvurdu. Hastaneye gelmeden önce ölmek üzere olan bir tavuğu yediklerini söylediler.Yapılan tetkiklerde hastalardan birinin akciğerinde şüpheli bir odak vardı. Özellikle bir çocuğun durumu kuş gribi vakası ile uyum gösterdi. Ancak tahlil yapmadan kesin bir şey söylemek doğru olmaz.”


  Anne ve babanın sağlık durumunun iyi olduğunu, çocuklardan da 4 yaşında olan birinin diğerlerine göre daha ciddi olduğunu anlatan Dr. Diner, “Hastaların geldikleri yerin Iğdır olması, ölmek üzere olan bir tavuğu yediklerini söylemeleri ve benzer şikayetleri bulunması bizi şüphelendirdi” dedi.

  Öte yandan, bu kişilerin getirildiği hastanedeki doktorlar, sağlık ve güvenlik görevlileri ile bazı hastalara önlem olarak maske takılması dikkat çekti.

  Etiketler: son dakika , haberler
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı