Gündem Haberleri

  Yalova'da kritik saatler

  AA
  11.09.2014 - 15:59 | Son Güncelleme:

  Yalova'da, su sıkıntısının çözülmesi için yürütülen çalışmalar kapsamında, kentin ihtiyacının karşılandığı Gökçe Barajı'nın "ölü hacim" bölümünden su çekilmeye başlandı. 4-5 saat içinde isale hattında su verilmeye başlanacak.

  Bursa Büyükşehir Belediyesince Yalova'ya gönderilen "ölü hacim"den su çekim pompası, baraja indirildikten sonra çalıştırıldı. Pompayla alınmaya başlanan su, kısa sürede isale hattına bağlanarak şebeke verilecek.

  Yalova Yeşil Körfez Su Birliği Başkanı Ömer Nergiz, gazetecilere yaptığı açıklamada, "ölü hacim"den su çekme işlemiyle kentin su sıkıntısının biraz da olsa giderileceğini bildirdi.

  Vatandaşların bu suyu kullanabilmesi için önce arıtım tesisine aktarılacağını dile getiren Nergiz, "4-5 saat içinde isale hattına buradan su vermeye başlayabileceğiz. Kent arıtma tesisine gidecek suyumuzu daha sonra şebekeye vereceğiz. Yaklaşık 10 günlük suyumuz var. Bu suyun da Ortaburun Göleti ile bağlantımızı yapacağımız zamana kadar yeterli olacağını düşünüyorum. Ortaburun Göleti de bağlandıktan sonra da yaklaşık iki aylık suyumuz olacak" diye konuştu.

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı